2    sie 20115 komentarzy

Ankieta: W jaki sposób zdobyliście ostatnią informacje do drzewa?

Szukanie przodków to obecnie najpopularniejszy przejaw zainteresowania przeszłością. W końcu człowiek bez znajomości przodków jest jak drzewo bez korzeni. Także w księgarniach bez trudu można znaleźć odpowiednie poradniki np. Poradnik genealoga-amatora Rafała T. Prinkego i Poszukiwanie przodków, Genealogia dla każdego autorstwa Małgorzaty Nowaczyk. Dają one dobre podstawy warsztatowe i z pozoru szukanie przodków.

Czasem wystarczy odwiedzić parafię, gdzie mieszkali nasi przodkowie i przewertować metryki. W praktyce okazuje się, że nie jest to wcale takie proste...


Dzisiaj chcielibyśmy się dowiedzieć w jaki sposób zdobyliście ostatnią informacje do drzewa genealogicznego? Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Komentarze (5) Trackbacki (0)
  1. Myślę, że to bardzo ogólne. Szperam tu i tam. Jezeli ma się do czegoś przydać, czemu nie.
    pozdrawiam
    Małgorzata Bednarska
  2. Pytanie dotyczy OSTATNIEJ informacji, więc zgodnie z prawdą zaznaczyłem "poprzez Smart Matches". Ale faktem jest też, że kilka informacji zdobyłem w starych archiwach stanu cywilnego (i to w dodatku poza dzisiejszymi granicami Polski!) pomimo, że odpowiedziało tak - przynajmniej na razie - 0% ankietowanych, a jeszcze wcześniej - w zdigitalizowanych archiwach kościelnych (również zagranicznych).
  3. Ostatnio, dzieki uprzejmości księdza w Tarnawcu przeglądnęłam Wyciągi Familijne sporządzone przez księdza z parafii dla pierwszych mieszkańców kolonii niemieckiej Dornbach.
  4. Ja znalazłem w Intrnecie!
  5. Ja też w internecie.

Dodaj komentarz

Zatwierdź

Dodaj komentarz
Dodaj imię
Dodaj e-mail

Brak trackbacków.

O nas  |  Prywatność  |  Poleć znajomym  |  Pomoc  |  Mapa strony
Copyright © 2016 MyHeritage Ltd., Wszystkie prawa zastrzeżone.