Warsztaty z fachowcami?

Komentarze3

Chciałybyście poznać lepiej swoje korzenie? Lubicie historyczne ciekawostki? Warsztaty genealogiczne będą właśnie dla Was! Zabierzcie na nie nawet całą rodzinę, a przede wszystkim dziadków! Warsztaty z fachowcami odbędą się w Śliwcach- więc jeśli tam mieszkasz lub okolicach nie przegap okazji!

Gminny Ośrodek Kultury w Śliwcach przygotował propozycję dla pasjonatów historii i rodzinnych opowieści. W sobotę 22 maja organizuje warsztaty genealogiczne. Dzięki nim będzie można nauczyć się porządkować informacje, zwłaszcza te dotyczące przeszłości. Organizatorzy pokażą chętnym, jak docierać do swoich korzeni i jak tworzyć drzewo genealogiczne. Może warto dowiedzieć się czegoś nowego?

Dzięki starszym członkom rodziny historia rodu będzie ciekawsza i pełniejsza, a tworzenie tablicy przodków łatwiejsze. To może być też sposób na spędzenie miłego popołudnia w gronie rodziny. Początek warsztatów o godzinie  15.00.
Na pewno będą one dobrą zabawą nie tylko dla miłośników historii. Poprowadzą je członkowie Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Zapisy i informacje są dostępne w  domu kultury bądź pod telefonem 52 33 40 071. Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Mądrość dojrzałości – siła młodości”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski.

Serdecznie polecamy!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Marek_Gawlik


  Maj 21, 2010

  A można wiedzieć o które Śliwice tu chodzi?
  Bo „Googlemaps” wykazuje istnienie w Polsce aż 5-ciu miejscowości o tej nazwie.
  Pytam tak z ciekawości, bo o którekolwiek by nie chodziło, to ja i tak do wszystkich mam daleko.

  • Justyna


   Maj 21, 2010

   Chodzi o Śliwce – w powiecie tucholskim.

   Serdecznie pozdrawiam.

 • Piotrek


  Maj 23, 2010

  kurcze, szkoda że u mnie nie ma takich warsztatów, z miłą chęcią bym się wybrał na nie, jeśli ktoś był niech opisze co było i czy były ciekawe?