„Poszukiwania genealogiczne na przykładzie pamiętnika Toli Czerniejewskiej”

Komentarze0

Dla tych co mieszkają w Warszawie lub okolicach, bądź będą w Warszawie 19 czerwca polecamy: Pierwszy Piknik Archiwalny, który odbędzie się na dziedzińcu oraz we wnętrzach Pałacu Staszica  w godzinach od 11.00-19.00. Przewidywany program pikniku to: wystawy, wykłady i prezentacje, a także konkursy, koncerty i degustacje i oczywiście wszystko jest bezpłatnie.

W ramach Pikniku Archiwum Państwowe m.st. Warszawy zaprasza na wystawę pt. „Krakowskie Przedmieście w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego 1904-1939″ usytuowaną na terenie Pałacu Staszica pod arkadami od strony ul. Świętokrzyskiej. Ekspozycję tworzą fotografie przedstawiające najpiękniejsze zabytki architektoniczne Krakowskiego Przedmieścia.

W godzinach 12.00-14.00 odbędzie się tam konkurs wiedzy o Krakowskim Przedmieściu, w którym nagrodami będą publikacje o Warszawie wydane przez Archiwum Państwowe miasta Warszawy.

Organizatorzy zapraszają też do Sali Lustrzanej na wykład Magdaleny Masłowskiej, którego tematem będą „Poszukiwania genealogiczne na przykładzie pamiętnika Toli Czerniejewskiej” o godzinie 11.30 oraz na prezentację internetowego portalu „Szukaj w archiwach” na przykładzie 240 tys. elektronicznych kopii warszawskich akt stanu cywilnego o godzinie 13.30.

Inspiracją dla Pikniku jest obchodzony uroczyście od 2007 r. Międzynarodowy Dzień Archiwów, który przypada 9 czerwca. Jego celem jest zwrócenie uwagi na działalność i rolę archiwów we współczesnym świecie. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ, prosimy pod tekstem kliknąć na dokument Word.

Serdecznie polecamy!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony