Funkcja Dołącz/Odłącz, czyli łatwo przemieszczaj profile!

Komentarze8

Często profili w drzewie genealogicznym przez pomyłkę dodamy w  złym miejscu. I zaczniemy dobudowywać już nową gałąź, a po pewnym czasie uświadomimy sobie, że jednak to nie ta kuzynka miała być dodana do gałęzi wuja Henryka, lub inna tego typu sytuacja w drzewie! Od dzisiaj nie trzeba się martwić usuwaniem całych gałęzi funkcja Dołącz/Odłącz jakby wirtualnie przenosi odłączy lub dołączy nam dany profil w odpowiednie miejsce na drzewie!

Posłuży nam do tego przykład następujący: Dziecko zostało dołączone do niewłaściwych rodziców! A więc musimy odłączyć go od niewłaściwych rodziców i dołączyć do tych właściwych!

(kliknij, aby powiększyć)

Problem do rozwiązania: Dziecko A jest tak naprawdę dzieckiem Ojca B i Matki B – a więc musimy przenieść profil.

Jak mogę dołączyć dziecko A do właściwych rodziców?

W drzewie genealogicznym istnieje dla każdego profilu możliwość połączenia go z innymi profilami ( w przeciwnym razie profil wisiał by w powietrzu).  Kiedy chcemy przemieścić osobę z drzewa do innego miejsca na drzewie trzeba najpierw usunąć łączenie, aby móc zrobić nowe. W naszym przykładzie musimy najpierw Dziecko A od rodziców: Ojciec A i Matka A odłączyć. Aby to zrobić trzeba kliknąć na profil tego dziecka na znak plus i później na „Usuń połączenie”.

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Po prawej stronie otworzy się lista (rys. poniżej) i pokażą się połączenia danej osoby. W naszym przykładzie tylko rodzice, gdyż Dziecko A nie ma rodzeństwa, partnera…

Jak już połączenie od rodziców: Ojciec A i Matka A będzie usunięte, profil zostanie w powietrzu bez żadnych połączeń z innymi profilami: rys. niżej

Wreszcie nadszedł moment, aby połączyć profil z istniejącą osobę w drzewie genealogicznym: Klikamy na plus na profilu i wybieramy „Połącz z istniejącą osobą”!

Możemy połączyć tę  osobę z jednym z rodziców, partnerem lub dzieckiem. W naszym wypadku wybieramy Przyłącz: Dziecko A do rodzica i szukamy tego właściwego rodzica – w tym wypadku filtrujemy na Matkę B.

Po potwierdzający wpisu, klikamy na  przycisk OK, drzewo zostanie odświeżone, a wynik jest następujący rys. poniżej:

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Dziecko A jest teraz przyłączone do właściwych rodziców czyli: Ojca B i Matki B.

A co zrobić jak Matka ma więcej partnerów?

Program rozpoznaje niezwłocznie, gdy rodzic posiada wielu partnerów i pokazuje to automatycznie! Można również dodawać samotnych rodziców! W takich przypadkach dziecko nie będzie połączone z żadnym partnerem, jednakże nowy partner zostanie przyłączony!

Mamy nadzieje, że ta funkcja pomoże Wam w rozwiązywaniu podobnych problemów jak przypadku naszego przykładu!


Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Piotrek


  Czerwiec 4, 2010

  super i świetnie

 • Patrycja


  Czerwiec 4, 2010

  Bardzo ladnie funkcja dziala, Poprawilam juz wszystkie swoje bledy 🙂

 • Piotrek


  Czerwiec 5, 2010

  obu więcej takich niespodziewanych niespodzianek 🙂

 • Jarek


  Czerwiec 5, 2010

  Dlaczego instalacja paska FamilyToolbar zmienia zasady działania mojej przegladarki w zakresie wychodzacym daleko poza potrzeby funkcjonalnosci serwisu MyHeritage ?? Dlaczego nie mozna w prosty sposób powrócić do poprzedniego stanu.

 • Andrzej Wójtowicz


  Czerwiec 21, 2010

  kiedy wreszcie będzie relacja kołowa???

  • Justyna


   Czerwiec 21, 2010

   Jest już Panie Andrzeju została wprowadzona, wtedy co funkcja dołącz/ odłącz. Proszę przeczytać jeden wpis na Blogu niżej.

   Serdecznie pozdrawiam,
   Justyna

 • bartkowski


  Czerwiec 22, 2010

  Funkcja działa częściowo… Bo np. gdy chcemy podłączyć dziecko do rodzica.. to można tylko do jednego z rodziców – mamy lub taty. Informatycy MyH nie przewidzieli, że można mieć dwoje rodziców 🙁

 • Wojtek


  Styczeń 24, 2011

  A co tam słychać w kwestii odnajdywania osób w innych drzewach nawet gdy nie ma „podobieństwa”? Bedzie?