III Zjazd Rodu Łapińskich…

Komentarze0

Największy w Polsce Zjazd Rodu Łapińskich wywodzących się od wspólnego przodka – legendarnego Łapy herbu Lubicz, odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca w Łapach. Tradycyjnie rozpocznie się Mszą Świętą o 11:30 w kościele św. Piotra i Pawła. Następnie od 13:30 impreza przeniesie się na plac przed Domem Kultury przy ul. Nowy Rynek 15, czyli polem przy dawnej wsi Łapy Barwiki.

Jest to już trzecie spotkanie, na które co kilka lat zjeżdżają się potomkowie legendarnego rycerza mazowieckiego z czasów średniowiecza, od którego wziął początek cały ród oraz miasto Łapy.  Łapińscy to najpopularniejsze nazwisko na Podlasiu. W województwie nosi je ponad 4000 osób, z czego 2500 w samej gminie Łapy, blisko 1000 osób zamieszkuje miasto Białystok. Na zjeździe prócz licznych atrakcji prezentowane będą genealogie Łapińskich. Do tej pory spisano ich ponad 4 tysiące, niektóre korzeniami sięgają one przełomu XV/XVI wieku.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział?

Dobry humor i garść informacji o swoich przodkach o nazwisku Łapińscy w zupełności wystarczą! 😉

Na Zjeździe prezentowane będą tradycyjnie tablice genealogiczne wszystkich Łapińskich z Łap i okolic – czyli kilku tysięcy spokrewnionych ze sobą osób. W programie przewidziano wspólne zdjęcie Łapińskich, koncert chóru „Łapskie Nutki”, występ Miejskiej Orkiestry Dętej, koncert Grażyny Łapińskiej z zespołem „Element Tła” oraz przemarsz Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Łapskiej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Jeśli ktoś z Państwa chciałby poinformować o organizowanym zjeździe dla swojego rodu na łamach naszego Bloga prosimy o kontakt!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony