4 wskazówki, jak zainteresować dzieci genealogią…

Komentarze3

Ostatnio wielu Użytkowników pytało nas w jaki sposób mogą zainteresować genealogią swoje rodziny.

Dzieci dorastając stają się coraz ciekawsze świata i są bardziej wyczulone na informacje na temat ich rodzin. Zaczynają myśleć bardziej intelektualnie o społeczeństwie i kulturze. W końcu przychodzi naturalna ciekawość tego kim są i skąd pochodzą ich przodkowie.

Jednak jak wzbudzić ich zainteresowanie genealogią we wcześniejszych etapach?

Oto 4 wskazówki:


1. Opowiedz historie! – Opowiadanie historyjek jest doskonałym sposobem na to, aby dzieci mogły dowiedzieć się nieco więcej o swoich przodkach. Opowiedz o wyczynach szalonej ciotki, zakręconego kuzyna lub odwadze babci. Opowiadanie historyjek w formie zabawy przykuje ich uwagę oraz zaciekawi, a  najważniejsze jej części zostaną na pewno zapamiętane.

2. Przekonaj dzieci, aby utworzyły arkusz najważniejszych faktów o swojej rodzinie –  Daj dzieciom przykład jak zdobyć wskazówki o rodzinie i nastaw je pozytywnie do rodzeństwo/rodziców/dziadków i kuzynów. Pamiętajmy jednak, że trzeba skupić się na procesie, a nie wyniku. Podczas gdy faza końcowa uzupełniania dokumentu jest najważniejsza miło jest mieć przyjemność w zbieraniu informacji.

3. Wciągnij je w układankę/puzzle. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego takie programy jak „Straszne dzieciaki” program z Bill Cosbym stał się kultowym hitem lub inne podobne programy telewizyjne są tak popularne? Dzieci doskonale uczą się poprzez zabawę. Wytłumacz im, iż tworzenie drzewa genealogicznego to tak jak puzzle, które należy należycie ułożyć.

4. „Skąd pochodzę?” – Nie jesteś jeszcze gotowy na historię z bocianem i kapustą? Dlaczego zamiast tego nie spróbować opowiedzieć jakieś rodzinnej historii związanej z tą sytuacją? Nie tylko pozwoli Ci to wybrnąć z sytuacji, ale i też pozwoli Ci odciągnąć ten temat na lepszy moment.

To tylko kilka porad dla dzieci, aby je zainteresować tematem rodziny i genealogii. Jeśli macie jakieś inne pomysły – chętnie wysłuchamy ich w komentarzach!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony