Ludzie przetrwali epokę lodowcową poprzez schronienie w „raju”.

Komentarze3

Naukowcy z Arizona State University twierdzą, że udało im się odnaleźć miejsce, które zapewniło ludziom schronienie w czasie epoki lodowcowej. Przekonują, że jaskinie w RPA były jedynym miejscem na Ziemi, gdzie człowiek mógł przeżyć ten okres i nazywają je „rajem”.

Mniej więcej 195 tysięcy lat temu nagłe ochłodzenie sprawiło, że wiele gatunków zamieszkujących wówczas Ziemię bezpowrotnie wyginęło.

Jaskinie wzdłuż południowego wybrzeża Afryki, gdzie na początku człowiek mógł mieć schronienie i przeżył epokę lodowcową


Profesor Curtis Marean twierdzi, iż w Pinnacle Point położonym blisko 240  km na wschód od Kapsztadu w  znajdujących się tam jaskiniach odnalazł ślady świadczące o tym, że zamieszkiwali tam kiedyś ludzie. Dodaje, że to właśnie miejsce było jedynym, w którym panowały warunki gwarantujące człowiekowi szansę na przeżycie w tym niezwykle ciężkim okresie.

Zgromadzeni w „rajskich” jaskiniach ludzie mogli przeżyć tylko dlatego, że w okolicy nie brakowało roślinności. Dodatkowym źródłem cennego pokarmu było również rybołówstwo z znajdującego się w pobliżu morza.

Garstka kilkuset ludzi, która przetrwała epokę lodowcową zagwarantowała przeżycie całego naszego gatunku. Naukowcy są również zdania, że to wydarzenie sprawiło, iż ludzie są zdecydowanie mniej zróżnicowani pod względem genetycznym niż inne gatunki mieszkające na Ziemi.

Źródło: Daily Mail

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Rafał


  Lipiec 31, 2010

  Ciekawe skąd tak dokładnie wiedzą ile lat istnieje człowiek. Ja raczej wierzę temu co mówi Biblia, że człowiek istnieje ok. 6 tys lat, że ok 4350 lat temu był ogólnoświatowy potop który przeżył tylko Noe i jego rodzina, że ok. 2 tys lat temu Bóg zesłał swego Syna Jezusa Chrystusa aby umarł zamiast nas za grzechy całej ludzkości, oraz w to że już niedługo Jezus przyjdzie powtórnie po swój Kościół, aby zabrać go z tej ziemi, a wtedy na ziemi rozpocznie swoje 7-letnie rządy Antychryst który zjednoczy cały świat, podpisze 7-letni układ pokojowy między Żydami i Arabami, zostanie przez Żydów uznany za mesjasza, a przez ludzkość za wybawiciela. Jednak w połowie swoich rządów pokaże swoje prawdziwe oblicze i zacznie prześladować tych którzy nie będą chcieli uznać go za boga i oddawać mu czci. Będzie znakował ludzi na prawej ręce lub na czole liczbą 666 (prawdopodobnie mikrochipem), a kto tego nie przyjmie to nie będzie mógł kupować ani sprzedawać. Po tych 7 latach nastanie Tysiącletnie Królestwo pod rządami Chrystusa. Później szatan zostanie jeszcze na krótko wypuszczony, ale Bóg dokona sprawiedliwego sądu i nastanie już wieczność dla jednych z Bogiem w niebie, a dla innych bez Boga w piekle.

  Tak zgodnie z tym co naucza Biblia, wierzy 300 mln zielonoświątkowców i 100 mln baptystów oraz miliony innych chrześcijan.

 • Myslenieboli


  Sierpień 14, 2010

  Ziemia ma ponad 4,4 mld lat ! ! ! Moze przez te 4 400 000 000 lat istnialo kilka a moze i kilkaset roznych cywilizacji ludzkich/podobnych – kto wie ? Przeciez gdyby jakas cywilizacja nawet na podobny stopniu rozwoju co nasza obecnie istniała i wygineła załozmy zaledwie 1 mld lat temu to i tak do dzisiaj nie pozostal by po niej nawet najmnijeszy slad – nawet odpady atomowe ulegly byrozpadowi po takim czasie !

 • ignacy


  Wrzesień 20, 2010

  a ja nie wieze w bilbie tylko w ten tekst ;f watnie np zeby czlowiek zostal ulepssiony z gliny