Historia użytkownika: Irakli Murtskhvaladze odkrywa mnóstwo członków swojej rodziny

Komentarze1

Dla wielu z nas badania historii naszej rodziny mogą być żmudne oraz mogą zabierać wiele czasu, gdyż taki proces pochłania dużo czasu. Jednakże, nie w przypadku Irakli Murtskhvaladze, który odkrył swoich 200 krewnych w krótkim czasie!

Irakli mieszka w mieście Tbilisi w Gruzji. Jest dyrektorem generalnym programu TBC TV, głównej telewizji w Gruzji. Gruzja jest państwem na Kaukazie Południowym (Zakaukaziu). Graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a na południu z Armenią i Turcją; zachodnią granicę kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego.

Gruzja liczy około 5 milionów mieszkańców z czego 1,2 miliona mieszka w jej stolicy Tbilisi. Irakli chociaż urodził się i mieszka w Tbilisi, jego nazwisko pochodzi z zachodniej części Gruzji – Leczchumi.

Irakli opowiedział nam, że dzięki MyHeritage odkrył, że jeden z jego przyjaciół jest jego krewnym!

„Z powodu bardzo napiętego harmonogramu, wiele rodzin nie ma jak spotykać się w swoim gronie. Kiedy się spotykają zazwyczaj jest to na ślubach lub pogrzebach. Nawet wtedy jest ciężko zapamiętać wszystkich! Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż osoba bliska Nam może być naszym krewnym. Każdego dzień, w którym nie śledzimy losów naszych przodków jest dla nas jak stracony. W sytuacji, gdy umiera najstarsza osoba w rodzinie i nie zdążymy przeprowadzić z nią wywiadu na temat rodziny – umiera z nią też i historia rodu.”

Przed Myheritage Irakli nie włożył dużo pracy, aby odtworzyć historię rodziny, jednak dzięki MyHeritage szybko wyśledził około 200 członków swojej rodziny.

Jego rodzina pochodzi z części Gruzji zwanej Leczchumi, relatywnie małej części tego kraju. Gruzja posiada długą historię, począwszy od prehistorycznego czasu z pierwszym królestwem ugruntowanym w roku 700 p.n.e. Tereny te były zamieszkane od Neolitu i po raz pierwszy zanotowana historia tego terenu sięgają wczesnego średniowiecza.

Z powodu tej dużej ramy czasowej, nazwy i plemiona bardzo się zmieniły. Miejsce zwane Leczchumi było nazwane Takveri przez XVI wiekiem.

Jak wspomnieliśmy na naszym blogu 11 czerwca Etymologia Nazwisk nazwiska mogą mieć różne pochodzenie oraz mogą się zmieniać z upływem czasu. Pierwotnie „Muritskhi”, czyli gwiazdy w Mengrelian (graniczący region), „Vali”, czyli świecić, także w Mengrelian. Jego rodzina wyemigrowała z Mingrelii do Leczchumi i dodała: „dze” do końcówki nazwiska. Istnieje także druga wersja: możliwe, iż od nazwy wioski „Muri” i zamka „Muri” w Laczchumi więc nazwa może pochodzić, od której z tych nazw.

Irakli pragnie kontynuować swoje poszukiwania przodków.

„Obecne moje poszukiwania sięgają XIX wieku, planuję odwiedzić górzysty region Laczchumi, więc będę mógł poszerzyć swoje poszukiwania o zachowane tam rekordy kościelne.”

Irakli odkrył kilku interesujących krewnych, między innymi niektórzy z przodków byli sławnymi jeźdźcami konnymi. Wygrali wiele wyścigów i turniejów w USA i Wielkiej Brytanii pod koniec XIX i początkiem XX wieku. Ze względu na długą historię kraju, genealogia w Gruzji jest bardzo rozległa, ale przede wszystkim dla rodzin królewskich oraz arystokratycznych.

Poszukiwanie przodków bardzo wpłynęło na Irakli. Był bardzo poruszony, jak odkrył iż wielu męskich członków rodziny zginęło podczas II Wojny Światowej – dodał prawie wszyscy!

„Witryna zrobiła ze mnie poniekąd pacyfistę po tym odkryciu! ”

Irakli znalazł serwis MyHeritage poprzez pewny link w Internecie i miał dużo szczęścia podczas odszukanie ważnych dla niego informacji o swoich krewnych oraz przodkach.

„Uważam MyHeritage za stronę przyjazną dla Użytkownika, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Uważam, iż statystyki są bardzo ciekawą funkcją. Bardzo podobają mi się również e-maile z przypomnieniami o wydarzeniach rodzinnych, które regenerują połączenia rodzinne / relacje w naszych rodzinach.  Myślę, że serwis MyHeritage ma praktycznie wszystko, ale może po prostu nie wiem o tym! Myślę, że jedną rzeczą, która może być naprawdę wielkim atutem jest to, iż, żeby wszystkie wydarzenia miały oddzielne pola dla daty i miejsca. Ale, jak wspomniano, może już tam być na MyHeritage i po prostu nie wie o tym jeszcze.”

„MyHeritage dał mi możliwość lepszego poznania moją rodzinę, zacząłem ją szanować i kochać bardziej niż wcześniej. Chciałbym złożyć duże podziękowania dla zespołu i dla każdego, kto korzysta z tej witryny gdyż jest to świetna witryna.”

Czekamy z niecierpliwością na wiadomości od Irakli jak daleko uda mu się prześledzić losy jego rodziny.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Tea Åkerlund


    Sierpień 17, 2010

    Witam.
    MyHeritage jest wspaniala strona,Ja otrzymalam pomoc ktora umozliwila rowniez odnalezc moja rodzine.Pama komentaz umozliwi duzo osoba aby uwiezyli w to ze jest to mozliwe.Wszystkim uzytkownikom izespolowi zycze samych sokcesow.