Historia Użytkownika: Odnalazłam rodzinę dzięki Smart Matches…

Komentarze3

Dzisiaj na Blogu chcemy przedstawić Państwu historię Pani Teodozji Åkerlund (zd. Kiepura). Pani Teodozja obecnie Tea Åkerlund, gdyż imię zostało zmienione. Pani Tea mieszka od 37 lat w Szwecji. Na łamach naszego Bloga postanowiła się podzielić swoją historią rodziny związaną ze dopasowaniami inteligentnymi – Smart Matches.___________________________________________________________________

Pewnego popołudnia z moja koleżanką weszłyśmy na nk.pl, aby ewentualnie odnaleźć koleżanki ze szkoły. Zalogowałyśmy się i po paru minutach odnalazło się kilku znajomych wśród nich osoba o imieniu Jarosław Kiepura więc byłam zainteresowana i ciekawa kim jest ten Pan? Przypomniałam sobie jak moja mama wspominała mi o Wydrze k. Częstochowy więc szybko napisałam długi list z faktami mojego ojca Józefa i matki Cecylii. Po kilku dniach otrzymałam odpowiedź, że wszystko się zgadza i że jesteśmy rodziną. Skontaktowałam się z moją siostrą, ona potwierdziła, iż jako dziecko słyszała o tej rodzinie. Opowiedziałam jej, iż odnalazłam rodzinę ojca, której nie znałam, gdyż jak miałam 5 lat to rodzice się rozeszli. Ja przez cale moje życie nigdy nie spotkałam ojca i nie znałam jego rodziny.

Zdjęcie Ślubne rodziców Pani Teodozji - Pan Józef i Cecylia Kiepura (1928 rok)

Przeglądając osoby o nazwisku Kiepura  znalazłam między innymi Panią Marlenę Kiepura (zd. Liszkiewicz), która mnie zaprosiła aby utworzyć też własne drzewo genealogiczne. Ja osobiście od dawna byłam tym zainteresowana stworzeniem takiego drzewa, ale nie wiedziałam od czego tak naprawdę zacząć. I tak się zaczęła moja przygoda z genealogią…

Rodzice i rodzeństwo Pani Teodozji: Magdaleną, Janiną, Jarosławem oraz Barbarą (1934 rok)

Powoli zaczęłam wypytywać rodzinę ze strony mojej mamy i zapisywać wszystkie daty urodzenia i notować ważne informacje rodzinne. I tak powoli utworzyłam swoje drzewo genealogiczne. Pewnego dnia otrzymałam e-mail o dopasowaniach inteligentnych z mojego drzewa, czyli Smart Matches, iż odnaleziono aż 26 podobieństw dotyczących mojej rodziny. Postanowiłam porównać moje profile z innym znalezionym drzewem. Muszę powiedzieć, że ”moje marzenia się spełniły”, gdyż w ten sposób odnalazłam Sławomira Wnenko (syna mojego kuzyna z którym miałam kontakt ostatnio jako dziecko) oraz jego żonę z dziećmi. Utrzymujemy ze sobą  kontakt mailowy, gdyż dzieli nas duża odległość (ja mieszkam w Szwecji, a ona w Polsce). Sławomir był bardzo zaskoczony, powiedziałabym zszokowany jak go odnalazłam i poinformowałam o naszym powiązaniu rodzinnym, gdyż w jego rodzinie on nic nie słyszał, iż  ja i moje siostry istniejemy. Na bieżąco wymieniani się informacjami o rodzinie z Sławomirem, dzięki niemu uzupełniłam znaczną cześć drzewa.

Cecylia i Józef Kiepura z córką Barbarą na jej Komunii (1941 rok)

Dzięki Smart Matches na MyHeritage.pl uzupełniłam informacje o swoich korzeniach, ale jeszcze przede mną długa droga, aby uzupełnić wszystkie dane, gdyż nie mam żadnych innych danych oprócz tych ze Smart Matches oraz przekazanych mi przez najbliższych jak i poznanego Sławomira. Ciekawostką może być fakt, iż z opowiadań mojej mamy wiem, iż ze jestem spokrewniona ze słynnym Polskim tenorem Janem Kiepurą.

Cecylia i Józef Kiepura z synem Jarosławem na Komunii (1940 rok)

Ponadto, z moją najstarszą siostrą, która obecnie nie żyje odnalazłam przyrodnią siostrę Małgorzatę (około 20 lat temu) – z tego samego ojca. Jak byłam w marcu tego roku w Polsce spotkałyśmy się po raz drugi i rozmawiałyśmy na temat mojego ojca. Przyznam szczerze, że jeszcze 20 lat temu nie byłam gotowa do końca na szczerą rozmowę z Małgorzatą. Moja przyrodnia siostra potwierdziła, ze nasz ojciec również potwierdził ze należymy do rodziny słynnego tenora Janka Kiepury. Następnym razem jak będę w Polsce postaram się zabawić w detektywa i poszukać moich pozostałych przodków i krewnych, może uda mi się też coś jeszcze znaleźć dzięki Smart Matches.

Wszystkim Użytkownikom portalu MyHeritage, którzy używają funkcji Smart Matches życzę, aby tak ja odnaleźli swoją rodzinę bądź przodków.

Tea Åkerlund (zd. Kiepura)

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • rozek19


    Sierpień 8, 2015

    Fajne odkrycia 🙂