PomGenBaza

Komentarze1

Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić kolejną bazę danych, a mianowicie PomGenBaze, która znajduje się na stronie PTG – Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego. Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne powstało dzięki grupie genealogów amatorów, którzy dotychczas znali się tylko z list dyskusyjnych. Decyzję o powołaniu PTG  podjęto w czerwcu 2005, a już w lipcu zostało ono zarejestrowane w Urzędzie Miejskim w Gdyni. Obecnie  do Towarzystwa należy 117 osób nie tylko z Pomorza, ale również z innych regionów Polski oraz Niemiec, USA i Australii. Przodkowie większości z nich mieszkali właśnie na Pomorzu, jednak przede wszystkim łączy ich pasja poszukiwania własnych korzeni.

PomGenBaza zawiera Indeks Chrztów, Ślubów, Zgonów oraz Cmentarzy. Sama nazwa już mówi, iż dotyczy ona głównie regionu pomorskiego. Ponadto znajdują się w niej statystyki oraz instrukcja obsługi bazy.

Aby rozpocząć wyszukiwanie na przykładzie Indeksów Chrztów należy wpisać przedział szukanych lat, parafię bądź stosowny Urząd Stanu Cywilnego oraz imię, jak również dane rodziców.

Strona jest obsługiwana w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Serdecznie polecamy.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Ewa


    Lipiec 15, 2013

    Super. Wielkie dzięki tym, którym chciało się to zrobić. Ogrom pracy i czasu. Chylę czoła. Bardzo pomocna o odnajdywaniu przodków. bardzo lubię tu grzebać. Pozdrawiam.