Geny Ozzy Osbourne’a

Komentarze0

Legendarny muzyk heavymetalowy Ozzy Osbourne postanowił udostępnić swoje DNA badaczom. Jest on pierwszą gwiazdą rocka, której geny opisano.

Ozzy był ciekaw, jak to możliwe, że mimo wielu lat prowadzenia rozrywkowego trybu życia wciąż żyje. Pomyślał, iż odpowiedź może kryć się w jego DNA. Ozzy Osbourne jest jedną z kultowych postaci heavy metalu, wieloletnim wokalistą zespołu Black Sabbath i twórcą festiwalu OzzFest.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne

Ozzy był ciekaw, jak to możliwe, że mimo wielu lat prowadzenia rozrywkowego trybu życia wziąż żyje. Pomyślał, iż odpowiedź może kryć się w jego DNA.

Ozzy Osbourne jest jedną z kultowych postaci heavy metalu, wieloletnim wokalistą zespołu Black Sabbath i twórcą festiwalu OzzFest.

Zbadanie swoich genów Ozzy zlecił jednej z firm zajmujących się badaniami DNA. Choć nie wykryto jeszcze żadnego „genu Ozzy’ego”, który bezdyskusyjnie wyjaśniałby odporność gwiazdy na negatywne skutki rozrywkowego stylu życia, na razie udało się znaleźć kilka ciekawych wariantów genetycznych, które mogą stanowić zalążek odpowiedzi.

Np. gen ADH4 wpływający na to jest jednym z takich wariantów jest jak wydajnie organizm przetwarza alkohol. Ponadto w DNA Ozziego wykryto rzadko obecnie występujące geny zdradzające silny wpływ neandertalskich przodków.

Źródło: Wyborcza.pl, Zdjęcie: Flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony