Polish Genealogical Society of America

Komentarze2

Wielu naszych członków rodziny, przodków wyemigrowało w czasie wojny, jak po wojnie do USA. Często słuch o nich zaginął…

Dla zainteresowanych poszukiwaniami swoich korzeni, przodków w USA przedstawiamy interesujące bazy danych, które znajdują się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Genealogicznego w USA – Polish Genealogical Society of America.

Polskie Stowarzyszenie Genealogiczne w Ameryce z siedzibą w Chicago zostało założone i w Stanie Illinois w dniu 23 sierpnia 1978 roku. Stowarzyszenie ma na celu upowszechnianie i ochronę informacji na temat polsko-amerykańskiej historii rodziny i jej członków w celu wykorzystania tych informacji jak również prowadzenia własnych badań.

Stowarzyszenie  jest otwarte dla wszystkich prowadzących badania genealogiczne i stara się wspierać członków w prowadzeniu badań genealogicznych poprzez książki, biuletyny, gazetki, materiały drukowane, regularne spotkania oraz coroczne warsztaty. Stowarzyszenie liczy 2000 członków we wszystkich stanach USA i dziesięciu krajach na całym świecie.

Celem stowarzyszenia jest również zachęcanie swoich członków do komunikowania się ze sobą i dzielenie się źródłami  badań oraz wszelkimi innymi informacjami, które mogą okazać się korzystne dla obu stron.

Źródło: Polish Genealogical Society of America

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Jailene


    Czerwiec 8, 2011

    Walking in the presence of giants here. Cool tinhinkg all around!

  • Hide


    Czerwiec 15, 2015

    We need a lot more insithgs like this!