W genealogicznej biblioteczce (4)

W genealogicznej biblioteczce (4)

Komentarze0

Tytuł: Genealogia Praktyczny przewodnik
Autor: Krzysztof Bąkała
Wydawca: EGROS
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2009
Liczba stron:    136
Format: 17.0×24.0cm

Polecaliśmy Wam już kilka książek genealogicznych, a mianowicie: Poradnik Genealoga Amatora, Księgę genealogiczną twojej rodziny. Praktyczny poradnik oraz POSZUKIWANIE PRZODKÓW Genealogia dla każdego.

Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić kolejną lekturę, a mianowicie: GENEALOGIĘ Praktyczny przewodnik autorstwa Krzysztofa Bąkały.

Książka w zwięzły sposób przybliża zagadnienia związane z poszukiwaniem rodzinnych korzeni. Znajduje się w niej m.in.: krótka historia imienia i nazwiska oraz zagadnienia związane z prawidłowym odczytywaniem dat. Całość bogato ilustrowana i uzupełniona słowniczkiem podstawowych pojęć z zakresu genealogii oraz wykazem przydatnych adresów.

Książka  Krzysztofa Bąkały ukazuje nam, jak najskuteczniej zabrać się za badania genealogiczne. Mimo, że nie jest to najobszerniejsza pozycja, jednak znajdziemy tam wszystko czego potrzeba. Całą terminologię, podstawowe informacje o nazwiskach i różne przykłady. Dowiemy się gdzie szukać dokumentów, jak je porządkować, co należy zrobić aby otrzymać pozwolenia na szperanie w różnorakich archiwach i o wielu innych drobniejszych sprawach.

Źródło: Gandalf.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony