Z RODZINNEGO ALBUMU W POSZUKIWANIU KORZENI

Komentarze1

Zdjęcie fotograficzne jest ogólną nazwą czegoś, co zostało sfotografowane, czyli sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną.

Istnieją dwie zasadnicze techniki zapisu fotografii. W przypadku techniki srebrowej, czyli fotografii tradycyjnej, a zdjęcie fotograficzne po naświetleniu na filmie przyjmuje postać obrazu utajonego, po czym w procesie wywoływania zmienia się w obraz jawny. W technice cyfrowej podziału takiego nie ma, a obraz przyjmuje od razu postać cyfrową.


Na MyHeritage możemy dodawać zdjęcia do naszych profili jak i samych albumów. Zakonserwowane zdjęcia może później wyświetlać poprzez Oś czasu jak i Księgę czasu, które przedstawią losy naszych rodzin w inny, niezwykły sposób. Oprócz tych funkcji nie możemy zapomnieć o Pinezkach – i automatycznym oznaczaniu zdjęć, które wykonuje program.

Niekiedy posiadamy wiele zdjęć rodzinnych, które które poniewierają się często w różnych pudełkach, czasem znajdują się na właściwym miejscu, a mianowicie w albumach fotograficznych, jednakże uważamy iż warto je zdigitalizować i dodać do drzewa, dzięki temu dalecy krewni, którzy z nami nie mieszkają będą mogli je przeglądać nawet na odległość.

Badanie zdjęć:

Niekiedy znajdziemy w domu dziadków, na jakimś stryszku stare zdjęcia i zastanawiamy się, kto na nich się znajduje. Zawsze w takich sytuacjach warto zapytać najstarszych żyjących członków rodziny, gdyż takie znalezisko może okazać się cennymi wskazówkami na temat rozbudowy naszych drzew.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Genealogia


    Październik 22, 2010

    Od 1993 roku piszę wspólnie z Janem Pakuła nasze dzieje rodów. Tomczak Grabska Pakuła Misterska mamy spisanych ponad 3000 osób. Pozdrawiam serdecznie wszystkich z taki zainteresowaniami. A może ktoś z rodziny Tomczaków się znajdzie z okolic Uniejowa? Ja jestem ostatni z rodu.