Historia Użytkownika: Dzięki Smart Matches odnalazłam rodzinę w Kanadzie…

Komentarze17

Dzisiaj na Blogu chcemy Państwu przedstawić historię związaną z funkcję Smart Matches Pani Danuty Jaskowskiej. Pani Danuta ma obecnie 53 lata i jest z wykształcenia magistrem technologii żywności, obecnie nie pracuje w swoim zawodzie. Państwo Jaskowscy mają już dorosłe dzieci, dlatego Pani Danuta może poświęcić więcej czasu na ulubione hobby – hodowlę kwiatów i budowanie rodzinnego drzewa genealogicznego na MyHeritage. Za genealogię Pani Danuta zabrała się zdecydowanie za późno, bo nie żyją już jej rodzice i większość przodków – dlatego nie może przeprowadzić wywiadu rodzinnego. Pozostały po nich albumy ze zdjęciami, które Pani Danuta próbuję pomału rozszyfrować kto na nich jest, kiedy i gdzie zostały zrobione. Bardzo jej pomogły w tym rodzinne skarby: 95 letnia ciocia z Krotoszyna (kuzynka jej mamy), ostatni żyjący brat jej mamy z Kłodzka, a z drugiej strony drzewo genealogiczne jej  teściowej – to kopalnia wiedzy o rodzinie męża…

Pani Danuta odnalazła rodzinę w Kanadzie…

_________________________________________________________________________

Dzięki Smart Matches odnalazłam swoją rodzinę w Kanadzie, która opuściła Polskę tuż przed wybuchem II wojny światowej . Wyjechali wtedy prawie wszyscy bracia mojej babci. Babcia z dziadkiem też mieli wyjechać, ale już nie zdążyli – wybuchła wojna.

Moi pradziadkowie, prawie wszyscy ich synowie wyjechali z Polski w 1938 roku

Dopóki żyli dziadkowie i moi rodzice utrzymywali kontakt z rodziną za oceanem, ale gdy umarli ten kontakt się urwał. Ja byłam wtedy za młoda, by tym tematem się zająć… Zmieniło to się dopiero po kilkudziesięciu latach, gdy utworzyłam na portalu Moikrewni swoje drzewo genealogiczne. Długo myślałam jak dotrzeć i uzupełnić gałąź z Kanady… Stało się to możliwe dopiero na MyHeritage dzięki Smart Matches! Otrzymałam informację o inteligentnych dopasowaniach osób z mojego drzewa genealogicznego do osób w innych drzewach. Wśród nich był syn jednego z braci babci o charakterystycznym imieniu Telesfor, który urodził się jeszcze w Polsce. To nie mógł być przypadek!

Mały Telesfor wraz ze swoimi rodzicami przed wyemigrowaniem z Polski do Kanady w 1938 roku

Napisałam do webmastera tego drzewa po polsku, że chciałabym skontaktować się z potomkami tego Telesfora, bo on i jego rodzice i wujkowie już nie żyli. Okazało się , że webmasterem był Francuz – pochodzący z rodziny już nieżyjącej żony Telesfora. Przepuścił mój list przez translator i odpowiedział, że spróbuje skontaktować się z córką Telesfora poprzez Facebook. Udało się! Obecnie mam już rozpracowaną całą rodzinę z Kanady, zapraszani są kolejni członkowie zza oceanu, poznajemy się poprzez dodawane fotografie. Spełniło się moje marzenie!!! Dziękuję MyHeritage!!!

Tato Telesfora ze swoim bratem po przyjeździe do Edmonton w 1938 roku
Odzyskana gałąź rodziny - dzieci, wnuki i prawnuki naszych emigrantów z Polski - zdjęcie współczesne.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Jarek Slowikowski


  Listopad 21, 2010

  no tak! Ale ilu w rodzinie ma Telesfora?
  Pozdrawiam

 • Ewa Mordalska


  Listopad 22, 2010

  Wspaniała rodzina. Życzę powodzenia.

 • DanutaSiewkowska


  Listopad 23, 2010

  Mam też imię Danuta. Mam 71 lat i rodzinę w drzewie żyjącą w Kanadzie. Znam ich na razie tylko z drzewa.

 • Justyna


  Listopad 24, 2010

  Pani Danuto, czyli Pani też odnalazła rodzinę w Kanadzie? Może chce Pani napisać historię z tym związaną? I przesłać ją nam?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • pawel


  Grudzień 5, 2010

  W Smart Matches brakuje możliwości oznaczania drzew, które mylnie zostały okeślone jako powiązane z naszym drzewem. Po pewnym czasie i przy dużych drzewach ilośc drzew rzekomo pasujących jest bardzo duża i utrudnia przeglądanie.
  Przydałaby się też możliwość wyszukiwania nazwiska wśród listy pasujących drzew.

 • RODZINA SŁOWIŃSKICH


  Grudzień 10, 2010

  POSZUKUJĘ RODZINY.MÓJ DZIADEK SŁOWIŃSKI STEFAN URODZONY W BĘDZINIE W 1897 ROKU ZMARŁ W 1935.W 1922 ROKU ZAWARŁ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI Z WERONIKĄ LIS.WIEM,ŻE MIAŁ SIOSTRĘ ZOFIĘ NOWAKOWSKĄ-MIESZKAŁA W OPOLU.CZY MIAŁ WIĘCEJ RODZEŃSTWA ,TEGO NIE WIEM?OSTATNI ADRES DZIADKA-BĘDZIN ULICA CYNKOWA 15.

 • Wojtek


  Styczeń 24, 2011

  Część odległej rodziny odnalazłem przeszukując listę nazwisk (jeszcze na mk), a tutaj takiej funkcji nie ma jeśli nie ma „podobieństwa”… A przecież niektóre ślady urywają sie trzy cztery pokolenia temu…

 • Justyna


  Styczeń 27, 2011

  Panie Pawle, od tego tygodnia jest już ta funkcja.

  Serdeczne pozdrawiam,
  Justyna

 • Sala genealogiczna.


  Kwiecień 17, 2012

  Poszukuję obecnie żyjących i przodków rodziny Kunda.

 • Kunda Web Site.


  Kwiecień 17, 2012

  Wiem,że potomkowie rodziny Kunda i Siemion/panieńskie mojej mamy są w Stanach Zjednoczonych,a możliwe,że i w innych częściach świata.Wszystkich powiązanych z rodziną /Kunda/proszę o kontakt.

 • witryna rodziny jarczewskich


  Sierpień 11, 2012

  Poszukuję krewnych mojego dziadka ze strony mojej mamy-ZOFII STRYCHAREK

 • witryna rodziny jarczewskich


  Sierpień 11, 2012

  DZIADEK miał na imię FRANCISZEK-pochodził ze SKRZYNNA woj.MAZOWIECKIE

 • Kunda Web Site.


  Listopad 12, 2012

  Poszukuję nadal ludzi spokrewnionych z rodziną Kundów.

 • Zbyszek


  Styczeń 23, 2013

  Jestem potomkiem rodziny Kunda aka Kundziewicz z okolic Sztabina, parafia Jaminy. Stworzyłem grupę indeksującą metryki parafialne z tych okolic w których występuje wiele osób o nazwisku Siemion, Kunda itd.

 • Marian


  Sierpień 10, 2013

  Marian,jestem z rodziny Kunda,parafia Jaminy,gm.Sztabin,proszę o kontakt z osobami związanymi z tą rodziną.