Jacy są jedynacy?

Komentarze2

Jedni będą mówić, iż jedynaki są bardzo samolubne, a nawet bardzo egoistyczne. Ale czy tak jest naprawdę? Inni będą mówić natomiast, że to tylko stereotyp. Więc jaki jest prawdziwy jedynak?Najczęściej zarzucane im wady to niezdolność dzielenia się z innymi oraz przekonanie, że wszystko się im należy! Jedynacy najczęściej narzekają na nadmierną opiekuńczość rodziców, brak swobody. No właśnie, gdy jest przynajmniej jeden brat bądź też siostra jest zupełnie inaczej. Rodzice przejmują się odrobinkę mniej…..natomiast jedno dziecko jest zawsze oczkiem w głowie. Są różne powody dlaczego ludzie decydują się na jedno dziecko, często te materialne lub sama biologia.

Jedynacy sprawiają wrażenie nadmiernie dojrzałych jak na swój wiek, poważnych i przesadnie zrównoważonych. Często jednak kryje się za tym niedojrzałość emocjonalna, okazuje się, że są w istocie niezwykle dziecinni, a nawet zatrważająco naiwni. Dlatego potrzebują zdecydowanie więcej niż inne dzieci zabawy, okazji do śmiechu i radości. Jednakże, jest wiele rzeczy, które sprawiają, iż jedynacy są zadowoleni z swojej pozycji. Ale jednak ich większa część przyznaje, iż miło by było mieć brata, bądź też siostrę!

Ciekawostka: Sławny jedynak: Leonardo DiCaprio

W komentarzach możecie wpisywać pozostałe znane Wam sławne osoby, które są jedynakami! Może to będzie ciekawostką dla innych!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • anul327


  Kwiecień 19, 2013

  ja

 • anul327


  Kwiecień 19, 2013

  ja jestem
  jedynaczką i lepiej jest nią być bo nie ma faworyzacji