Prezentacja Family Tree Builder 5.0

Komentarze11

Nowe i praktyczne funkcje dla miłośników historii rodziny

Kilka dni temu wprowadziliśmy nową wersję Family Tree Builder 5.0 i jesteśmy bardzo podekscytowani tym faktem. Family Tree Builder 5.0 – zawiera wiele nowych funkcji, ułatwiających robienie badań, drukowania i udostępniania drzewa genealogicznego łatwiej niż kiedykolwiek. Nowe funkcje to między innymi; unikalny „kreator weryfikacji zgodności drzewa”, oraz  „listy zadań do wykonania” lepsza kontrola prywatności, piękne wykresy i plakaty, markery DNA i wiele, wiele więcej. Wszystkie dodane funkcje i usprawnienia zadowolą najbardziej wybrednego klienta, od użytkowników zaczynających przygodę z genealogią, aż po doświadczonych genealogów.

To jest BEZPŁATNA aktualizacja, która oznacza, iż każdy, kto miał starszą wersję Family Tree Builder może teraz pobrać nową wersję i dokonać aktualizacji zupełnie bezpłatnie. Użytkownicy, którzy posiadają Premium bądź PremiumPlus zostaną automatycznie oznaczeni według ich statusu. Instalowanie programu nie ma żadnego wpływu na starszą wersję i jest bezpieczne. Dane zostają zachowane z poprzedniej wersji Family Tree Builder. Dobra wiadomość dla osób, które nie używały jeszcze tego wspaniałego oprogramowania i chciałyby rozpocząć korzystanie z niego: to nic nie kosztuje.

Przyjrzyj się bliżej nowym funkcją w najnowszej wersji Family Tree Builder.

Family Tree Builder 5.0 - by MyHeritage.com
Family Tree Builder 5.0 (kliknij, aby powiększyć)

Bezbłędne tworzenie drzewa genealogicznego

Użytkownicy drzew genealogicznych o praktycznie dowolnym rozmiarze zdają sobie sprawę jak trudno jest uniknąć błędów w danych – małe niedopatrzenia są często trudne do zidentyfikowania i czasochłonne do naprawienia. Niektóre błędy są wspólne, takie jak błędne wpisane nazwiska, daty lub nieprawidłowy wiek. Niektóre z nich są trudniejsze do znalezienia, jak np. osoba, oznaczona na zdjęciu, które pochodzi sprzed roku, w którym dana osoba się urodziła lub wprowadzenie daty w pole miejsce. Nowa, kompleksowy Kreator Weryfikacji Zgodności Drzewa przychodzi Ci z pomocą, poprzez znalezienie błędów w danych w prawie 40 kategoriach. Pokazuje dokładnie, jak naprawić każdy z nich. Na przykład, „dziecko starsze niż rodzic”, „fakt występuje po śmierci”, „spinezkowany na zdjęciu przed urodzeniem”,”nazwisko panieńskie podobne do nazwiska po ślubie”,”niewłaściwie zapisane nazwisko”,”rodzeństwo o takim samym imieniu, itp .. To jest gwarancją ogromnej pomocy dla Ciebie, by poprawić jakość danych w drzewie. Mamy dla Ciebie wyzwanie, abyś uruchomił tą funkcje w drzewie i nie znalazł żadnych błędów!

PS: W języku polskim nazwiska Kowalski dla niego oraz Kowalska dla niej będą zgłoszone jako możliwe błędy – w takim wypadku prosimy zignorować pojawiające się zgłoszenie.

Kreator Weryfikacji Zgodności Drzewa w Family Tree Builder 5.0 (kliknij, aby powiększyć)

Innym sposobem, aby łatwo poprawiać błędy jest nowa funkcja „Znajdź i Zamień”, która obejmuje niemal każdą dziedzinę w drzewie genealogicznym. Funkcja ta ma wiele opcji konfiguracyjnych – takich jak dopasowanie całego wyrazu lub tylko część tekstu. Można kontrolować, które pola będą uczestniczyć w operacji wyszukiwania i zamiany.

Jest też nowy system, który pomaga uniknąć błędów w pierwszej kolejności: po dodaniu nowej osoby, pojawi się ostrzeżenie, jeśli jest prawdopodobieństwo, iż dana osoba już istnieje w drzewie, w ten sposób możesz uniknąć duplikatów. To jest bardzo przydatne!

Bądź zorganizowany z funkcją „Zadania do wykonania”!

Wspaniała nowa funkcja, która ułatwia organizowanie i prowadzenie badań o wiele bardziej skutecznie poprzez listy nowych zadań do wykonania. Przechowuj zadania dla swojej historii rodziny w tym samym miejscu, gdzie znajduje się reszta badań, dodawaj nowe zadania i kliknij przycisk „Gotowe”, gdy są już wykonane. Zadania można skojarzyć z określoną osobą lub lokalizacją – co ułatwia ich wyszukiwanie i grupowanie. Można nawet oznaczać ważność zadań, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć co jest dla Ciebie w pierwszej kolejności do wykonania. Dzięki nowej ikonce w drzewie dowiesz się, czy dana osoba ukończyła zadanie, które jest związane z nią. Wystarczy kliknąć w celu wyświetlenia tych zadań. Nie potrzebujesz więcej kartek papieru, aby zapisać co masz wykonać!

Zadania do wykonania (kliknij, aby powiększyć)

Lepsza kontrola prywatności

Chcesz zatrzymać pewne tajemnice rodziny do siebie? Teraz możesz decydować jakie fakty mają być opublikowane do witryny, a jakie nie. Dzięki nowej funkcji Zaawansowane Ustawienia Prywatności, możemy decydować jakie informacje mają być upublicznione (takie jak niektóre nazwiska, fakty i notatki) o członkach rodziny w drzewie…

Piękne nowe wykresy i plakaty

Poznaj nasz nowy Kreator wykresów: Ten sprytny i łatwy pomocnik pomaga tworzyć niesamowite wykresy drzewa genealogicznego za pomocą kilku kliknięć. Identycznie do naszych niedawno odnowionych online wykresów. Mamy wiele pięknych nowych projektów dla Ciebie do wyboru – w tym 12 typów wykresów w ponad 18 różnych stylach. Możesz dostosować każdy wykres do własnych upodobań – przez ręcznie wybranie rozmiaru, koloru, obramowania, czcionki i wzoru tła – a nawet możesz dodawać notatki i zdjęcia w jeśli sobie tego życzysz.

MyHeritage.com Family Tree Posters
Plakat drzewa genealogicznego utworzony w Family Tree Builder 5.0 (kliknij, aby powiększyć)

Zapisz, Drukuj, Zamów i Udostępnij!

Możesz zapisać wszystkie nowe wykresy w postaci pliku PDF. PDF czyli przenośny format dokumentu jest formatem plików służącym do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych. Gdy wykres jest zapisany w formacie PDF, można go łatwo przesłać pocztą elektroniczną do swoich bliskich, bądź wydrukować za pomocą domowej drukarki lub zamówić profesjonalny plakat na MyHeritage.pl – o dowolnym rozmiarze i rodzaju papieru (z opcją laminowania), oraz przesyłką priorytetową. Taki plakat jest doskonałym prezentem na specjalne okazje rodzinne, takie jak urodziny, zjazdy rodzinne i inne uroczystości. Teraz jest najlepszy czas, aby zamówić plakat i sprawić radość rodzinie przed zbliżającymi się świętami.

Raporty niestandardowe: Użytkownicy mogą teraz eksportować do programu Excel niestandardowe dane z wybranych pól dla konkretnego projektu – no. dane dotyczące ślubów członków rodziny lub listę wszystkich zdjęć danej osoby w drzewie. To jest wspaniała bezpłatna funkcja, która może być wykorzystana do planowania wydarzeń i do korzystania z wyeksportowanych danych poza programem.

Markery DNA: Istnieje wszechstronnie szyfrowany nowy obszar do wprowadzania wyników badań DNA. Możesz również znaleźć informacje, gdzie można przeprowadzić test DNA, jeśli jesteś zainteresowany tym tematem.

Wpisz genealogiczne szczegóły DNA do Family Tree Builder 5.0 (kliknij, aby powiększyć)

I wiele więcej…
Dzięki opiniom, które otrzymaliśmy od naszych Użytkowników, nasz zespół pracował intensywnie nad wieloma funkcjami i usprawnieniami. Tutaj znajduje się pełna lista nowych funkcji Family Tree Builder (dokument jest w języku angielskim).

Oto kilka dodatkowych atrakcji: Szybkie przywracanie: jeśli kupisz nowy komputer, masz awarię dysku twardego, Twój komputer zaatakował wirus lub straciłeś pewne informacje – można łatwo przywrócić swój projekt z witryny rodziny wliczając drzewa genealogiczne i zdjęcia kiedy tylko chcesz.

W nowej wersji 5.0, można również wykonać następujące czynności: kojarzyć źródła ze zdjęciami lub skanami dokumentów, wprowadzać daty adresów, określić nazwiska po ślubie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, widzieć wiek ludzi w każdym wydarzeniu w ich życiu. To tylko garstka nowych możliwości z Family Tree Builder 5.0. Aby dowiedzieć się więcej koniecznie ściągnij nową wersję!

Zainwestowaliśmy wiele czasu i wysiłku i ciężkiej pracy w ten produkt, mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z nowej aktualizacji Family Tree Builder 5.0!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Piotrek


  Grudzień 21, 2010

  no fajnie, byleby się niektóre takie funkcje pojawiły na myheritage.pl było by super

 • Lidia M. Nowicka


  Grudzień 22, 2010

  Cytuję: „W języku polskim nazwiska Kowalski dla niego oraz Kowalska dla niej będą zgłoszone jako możliwe błędy – w takim wypadku prosimy zignorować pojawiające się zgłoszenie”.

  Wolałabym, aby jako błąd, zgłaszany był brak żeńskiej formy nazwiska dla niewiast, która obowiązuje w języku polskim. Podobnie jak odmiana nazwisk przez przypadki.

  Być może rzecz całą (informatykom) mogą utrudniać nazwiska męskie, które są zakończone na samogłoskę „-a” (np. Bandura), czy też inne nieodmienne (równobrzmiące z męskimi) nazwiska żeńskie, które kończą się albo na spółgłoskę (np. Marszałek, Sand), albo na samogłoski: „-i” (np. Saloni), „-y” (np. Kennedy), „-o” (np. Fredro), „-e” (np. Reszke).

  Gramatyka polska może nie należy do najłatwiejszych, lecz język polski jest piękny – i mój, ojczysty :D.
  Natomiast szacunek dla przodków wymaga szacunku dla ojczystego języka a nie „ignorancji”.

  Pozdrawiam serdecznie –
  Lidia

 • Patrycja


  Grudzień 22, 2010

  Zgadzam sie z Panem Piotrem, prosimy o takie same funkcje w wersji „online” …

 • Rafał


  Grudzień 22, 2010

  Szkoda że usunęliście wyświetlanie na drzewie rodzeństwa dziadków, pradziadków itd. Kiedyś na drzewie było to wyświetlone, a jedynie jak się chciało rozwinąć i zobaczyć dzieci tego rodzeństwa to się klikało na strzałeczkę. Obecnie jest wyświetlone rodzeństwo moje i mojej żony, naszych rodziców, ale nie am rodzeństwa dziadków , pradziadków i wszystkich pokoleń które są wyżej, mimo że mamy ustawione wyświetlanie na najwyższym stopniu „4+”. Przecież można to ustawić aby na maksymalnym rozszerzeniu rodzeństwo dziadków było wyświetlane, ewentualnie dodajcie jeden stopień rozszerzenia więcej, a więc „5”, bo obecnie wygląda jakby dziadkowie byli jedynakami.

  Fajnie też gdyby daty ślubu wyświetlały się bezpośrednio na drzewie tak jak to było na Moichkrewnych.

 • QuantumDamage


  Grudzień 26, 2010

  Szkoda, że nie została przygotowana wersja działająca pod systemem GNU/Linux …

  Wtedy pewnie zaczął bym używać.

 • topas


  Grudzień 27, 2010

  Do życzeń użytkowników MH pod adresem jej twórców chciałbym dorzucić jedno: by w przypomnieniach o nadchodzących datach urodzin i imienin osób żyjących znalazły sie również takie informacje o zmarłych (plus oczywiście daty ich śmierci). To bardzo ważna możliwość, która istniała w MK, co prawda dopiero po „ręcznym” ustawieniu kalendarza.
  Przepraszam, jeśli taka opcja w MH istnieje, tylko mnie nie udało sie do niej trafić. W takim razie proszę o wskazówki.

 • Justyna


  Styczeń 4, 2011

  Panie Mietku,

  gdzie Pan coś widzi nie przetłumaczone z języka ang. na język polski? Proszę dokładnie opisać i wysłać z zrzutem ekranu na support@myheritage.com. Mam nadzieje, iż wybrał Pan język polski z listy podczas importu GEDCOM do Family Tree Builder.

  Panie topas,

  dziękujemy za sugestie, już inny użytkownik o tym nam wspomniał. Na chwilę obecną nie planujemy tej opcji, ale może w przyszłości.

  Panie QuantumDamage,

  obecnie Family Tree Builder działa tylko na Windows, może kiedyś na Linux, następnie co chcemy zrobić to wprowadzić FTB na Mac’a – ale nie wiemy kiedy to nastąpi.

  Panie Rafale,

  sprawdzę to, nie wiem dokładnie jak to wygląda, nie jest mi nic znajome jak by coś się zmieniło. Od kiedy ma Pan takie przedstawienie drzewa?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Pokolenia


  Lipiec 7, 2013

  Podczas dodawania osób do drzewa w zakładce -narzędzia-opcje-ostrzeżenia-podczas dodawania potencjalnego duplikatu osoby, ciągle wyskakuje forma -Nie- mimo że przełączam na-Tak. co zrobić by na stałe było wpisane – TAK ?

 • Zofia


  Styczeń 23, 2015

  Czy coś już wiadomo o wersji pod Linux’a
  (jakiekolwiek GUI)?
  Czy będę musiała przesiąść się na
  konkurencyjne oprogramowanie?

  Pozdrawiam