Przodkowie człowieka…

Komentarze2

Pierwszy człowiek pojawił się na Ziemi 8 milionów lat temu, zatem 3 miliony lat wcześniej niż dotychczas sądzono. Historia poszukiwania przodków człowieka ma miele zawirowań. Ida, Ardi (o którym wspominaliśmy wcześniej na Blogu), Hobbit z wyspy Flores, to nazwy niektórych szczątków kostnych, odnalezionych w różnych częściach świata, datowanych na miliony lat.

Nadal przybywa znalezisk, a te wydobyte przed laty ponownie poddawane są badaniom z użyciem najnowszych metod. Wciąż jednak to nie wszystko i badania są przeprowadzane nadal.

Ostatnio Robert Martin z „Field Museum” w Chicago we współpracy z matematykami, antropologami i biologami molekularnymi wyliczył na podstawie wykopalisk i metod statystycznych, że pierwszy człowiek wyewoluował z naczelnych naszych najbliższych krewnych, szympansów 8 milionów lat temu, zatem 3 miliony lat wcześniej niż dotychczas sądzono.

Od momentu, kiedy Karol Darwin ogłosił, że naszymi najbliższymi biologicznymi przodkami są małpy człekokształtne podjęto próbę odpowiedzi na pytanie kim był, jak wyglądał i gdzie pojawił się nasz pierwszy przodek.

Źródło: polskieradio.pl, zdjęcie: sxc.hu

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Rafał


  Grudzień 22, 2010

  Czemu piszecie takie bzdury. Teoria ewolucji jest tylko teorią, więc nie rozumiem czemu stajecie po stronie ateizmu. Ja uważam że prawdę mówi Biblia że ziemia istnieje 6 tys. lat. Potwierdza to wiele badań i odkryć naukowych. Mówienie o milionach lat jest czystą fikcją i bajką. To jest fantazjowanie. Dowodzi tego samo to jak żongluje się tymi liczbami, raz mówi się 5 mln lat, potem przesuwa się to o 3 mln lat, a to sa tylko spekulacje. Na żadnej skamieniałości nie ma wybitej daty kiedy ona powstała. Zaufajmy lepiej temu co Bóg mówi w swoim Słowie! Polecam stronę: http://www.drdino.pl

  Skoro są dwie teorie: ewolucjonistyczna i kreacjonistyczna, to czemu opowiadacie się po stronie jednej z nich zamiast być bezstronnymi?

 • Jan


  Grudzień 25, 2010

  Dawno nie spotkałem kogoś kto wierzy,że ziemia ma 6 tyś.lat,piszesz że są na to dowody,ciekawe w jakich poblikacjach naukowych je spotkałeś.Polecam jakąkolwiek książkę geologi,antropolgi,nie koniecznie opracowania naukowe
  to może coś ci się rozjaśni w głowie,chyba że jedyną książkę jaką dopuszczasz do swojego rozumu jest Biblia i inne kościelne
  wypociny.