Szczęśliwego Nowego Roku 2011!

Szczęśliwego Nowego Roku 2011!

Komentarze2

Dziś 31 grudnia – ostatni dzień roku, jaki będzie ten nadchodzący rok? Czy będzie dla mnie lepszy? Wielu ludzi zastanawia się co przyniesie im rok 2011. A jak jest u Was?

Nowy Rok jest świętowany prawie na całym świecie. Sporo ludzi wtedy spotykają się na balach i innych imprezach, aby bawić się przez całą noc. Dokładnie o północy wyskakują korki z butelek z szampanem. W niektórych miastach ludzie wychodzą o północy na zewnątrz, aby obejrzeć pokazy sztucznych ogni.

W polskich miastach są także organizowane takie pokazy jak również imprezy muzyczne z tym związane. Szczególnie zostało to przyjęte na większą skalę w dużych miastach typu; Warszawa, Kraków, czy też Wrocław. Niektórzy również spędzają ten dzień w domu przed telewizorem, czy też na imprezie rodzinnej, zorganizowanej przez krewnych. Często również solenizanci z 1 stycznia organizują przyjęcia imieninowe powiązane z Sylwestrem, dotyczy to imienia Mieczysław oraz Sylwester.

Nowy Rok to nie tylko zabawa sylwestrowa, ale także pierwszy dzień nowego roku. Bardzo ważne jest to, co się dzieje tego dnia. Od dawnych czasów aż do teraz znany jest zwyczaj dbania o to, aby dzień nowego roku był jak najbardziej udany. Wywodzi się to z tego, ze istniało przekonanie o tym, że jaki jest pierwszy dzień nowego roku, taki będzie cały nowy rok. Dlatego tego dnia każdy starał się wstać wcześnie rano, dobrze zjeść i spędzić dzień miło, nie kłócąc się z innymi.

Niemal w każdym kościele w Nowy Rok jest odprawiana pasterka noworoczna, po której zwykle ludzie składają sobie nawzajem życzenia.

Pierwszym w historii rokiem rozpoczętym 1 stycznia był rok DCCVIII Ab Urbe Condita, tzn. 708 rok od założenia Miasta Rzymu, czyli wg obecnie stosowanej rachuby czasu 46 r. p.n.e..

W Rosji i na Ukrainie, również w Polsce, prawosławni i grekokatolicy witają Nowy Rok 1/14 stycznia (podwójne datowanie) tj. 1 stycznia wg kalendarza juliańskiego, ale 14 stycznia wg gregoriańskiego. Wyznawcy obrządku wschodniego bawią się na noworocznych balach nocą 13/14 stycznia, zwanych „małankami”, witając „Stary Nowy Rok”.

W Azji dzień Nowego Roku jest ruchomy, gdyż jest używany tam bowiem kalendarz księżycowy; liczący od dwunastu do trzynastu miesięcy, ale zazwyczaj obchodzony jest w styczniu albo w lutym.

Stary Rok przemija w Nowy się zmienia! Niech się Wam spełnią wszystkie marzenia!

A Wy co planujecie na Sylwestra? Cieszymy się na Wasze komentarze!

Źródło: Wikipedia.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Piotrek


  Grudzień 31, 2010

  ja planuje siąść przed TV i oglądać koncerty 🙂 jak co roku 🙂
  dziękuję za życzenia 🙂
  tez życzę wszystkiego dobrego wielu nowych użytkowników i żeby się stronka rozwijała 🙂
  oby tak dalej 🙂

 • Gienek


  Styczeń 16, 2011

  Witajcie

  PRZEPIS NA DOBRE DNI

  Składniki:
  • Mnóstwo zdrowia
  • Fura szczęścia
  • Trzy garnce przyjaźni
  • Garść wiary w siebie
  • Optymizm i śmiech do smaku

  Sposób przyrządzenia:
  Szczęście starannie przesiać przez gęste sito;
  pozostałe na sicie drobinki pecha wybrać i zamknąć
  w szczelnej puszce. Miłość mocno podgrzać.
  Wszystkie składniki połączyć i dokładnie wymieszać.
  Jeśli pojawią się grudki problemów, dorzucić nieco przyjaźni i optymizmu.
  Na koniec doprawić poczuciem humoru i śmiechem. Podzielić na 365 porcji.
  Podawać codziennie po śniadaniu, wraz z dużą porcją radości i słońca.