Ważne Nowe Ulepszenia w Stronie Profilowej: Dodawanie Źródeł Cytatów, Filmików YouTube i więcej!

Komentarze0

MyHeritage ma przyjemność ogłosić kolejny zestaw poprawek do stron profilowych, możesz się przekonać i je wypróbować już teraz! Kilka miesięcy dokonaliśmy kompletnej przebudowy stron profilowych, aby umożliwić szczegółową dokumentację życia członków rodziny. Od kilku dni możecie zauważyć nowości dodane do stron profilowych, a mianowicie kompleksowe zarządzanie źródłami i cytatami, aby móc lepiej udokumentować swoje badania, jak również możliwość dodawania interaktywnych treści do profili jak filmiki z YouTube, pokazy slajdów i inne widżety.

Strony profilowe są zaprojektowane, aby móc przeglądać wydarzenia, informacje z życia dowolnej osoby w Twoim drzewie, oraz z łatwością dodawać lub edytować informacje. Poniżej prezentujemy nowości dodane do strony profilowej, poświęć chwilę, aby dowiedzieć się jak to dokładnie teraz wygląda.

Źródła Cytatów

Wyświetl źródło, aby móc zobaczyć jak ono wygląda po dodaniu (kliknij, aby powiększyć)

Ulepszone strony profilowe oferują możliwość dodawania źródeł cytatów do większości dodanych informacji. Oznacza to, że można dodawać nie tylko informacje, nagrania o przodkach, ale również możesz wpisywać skąd te dane pochodzą. Źródłem może być, na przykład, przeprowadzony wywiad z członkiem rodziny, otrzymany e-mail, list lub dokument, rodzinna biblia, dokumenty parafialne, MyHeritage Smart Match lub dowolny rodzaj online bazy danych lub strony. Do każdego źródła można dodać dokumenty lub zdjęcia. Na przykład jeśli źródłem jest akt urodzenia, można dołączyć skan aktu i będzie wyświetlany gdziekolwiek, będzie wzmianka o nim.
Cytaty pozwalają zacytować poszczególną część źródła, aby móc dokładnie określić, gdzie dana informacja została odnaleziona w danym źródle (np. numer strony), a nawet stwierdzić, na ile wiarygodna lub niewiarygodna ta informacja jest. Oczywiście można zacytować to samo źródło do różnych faktów i różnych ludzi. I dla każdego źródła zobaczysz, gdzie zostało zacytowane.

Źródła i Cytaty są pomocne, abyś mógł dokładnie wiedzieć skąd pochodzi dana informacja (kliknij, aby powiększyć)

Wykorzystywanie źródeł i cytatów jest wysoce zalecane i jesteśmy pewni, iż za rok od teraz, Ty i Twoja rodzina będziecie bardziej doceniać wysiłek zainwestowany w ich dokumentowanie. Dowiesz się, to w jaki sposób dowiedziałeś się o dowolnej informacji i gdzie się udać, aby je zweryfikować lub uzyskać jeszcze więcej szczegółów. Źródła i cytaty mogą zawierać prywatne informacje, więc nie są widoczne dla każdego, kto nie jest członkiem rodziny.

Dla naszych Użytkowników, którzy tworzą swoje drzewo online na MyHeritage.pl, dodaliśmy nowe ekrany do wyświetlania, dodawania i edycji źródeł i do wprowadzania oraz zarządzania cytatami. Ci Użytkownicy, którzy używają Family Tree Builder, muszą pamiętać, że funkcja obsługująca źródła i cytaty istnieje od pierwszej wersji Family Tree Builder. Więc jeśli używasz Family Tree Builder do budowy drzewa i opublikujesz je w Internecie, to teraz będziesz mógł widzieć źródła i cytaty po raz pierwszy w witrynie.

Dodaj Dowolny Fakt

Dodaj informacje o przodku używając do tego 300 możliwych faktów (kliknij, aby powiększyć)

To jest łatwe do gromadzenia szczegółowych danych o wykształceniu, zawodzie, czy też ważnych wydarzeniach z życia. Czasem jednak istnieją fakty, które nie pasują do normalnej kategorii, a ta nowa forma pozwala na dodanie ich z łatwością. Korzystając z nowego instrumentu „Wszystkie fakty” na stronie edycji profili można dodawać szczegóły, które są istotne, ale nie pasują gdzie indziej, można także dodać cytaty, notatki i zdjęcia do każdego z tych faktów. To doskonały sposób by każdy szczegół dotyczący Twoich przodków mógł znaleźć się na liście. Na przykład informacje na temat imigracji, służby wojskowej, osiągnięć, nagród w życiu, szczegółowych wydarzeń, poszczególnych religii, anegdot i tak dalej. Jeżeli dany fakt, który chcesz dodać, a nie jest on jeszcze potwierdzony możesz wówczas dodać samodzielnie spersonalizowany fakt.

Treści w Internecie


Z nową aktualizacją możesz umieszczać filmiki do strony profilowej (kliknij, aby powiększyć)

Teraz można również dodawać interaktywne treści – w tym linki, fragmenty kodu HTML i widżety, a nawet filmiki – bezpośrednio do strony profilowej. Jest to bardzo łatwe do zrobienia; np filmiki z YouTube mogą być dodane za pomocą kilku kroków, które są doskonale przedstawione przez nasz kreator. Dlatego też z łatwością można umieścić filmik wideo na stronie. To fantastyczny sposób na zakonserwowanie wszelkich kluczowych momentów ujętych w filmikach dotyczących poszczególnych osób (czy  z wesela, urodzin, jubileuszu itd.). Zawsze łatwo było dodawać linki do profili, ale teraz MyHeritage idzie o krok dalej i stanowi miniaturę strony, gdzie obok informacji profilowych znajduje się też link. Tak więc członkowie rodziny, którzy będą przeglądać dany profil będą mogli poczuć to, co kryje się pod każdym linkiem za pomocą kliknięcia. Jeśli masz sławnego członka rodziny i informacje o nim znajdują się w Wikipedii dodaj koniecznie do niego link.

Osobista Oś czasu

Każdy profil zawiera teraz osobistą Oś Czasu (kliknij, aby powiększyć)

Kolejną nowością, którą dodaliśmy do stron profilowych jest osobista Oś czasu. Osie czasu one oparte o Oś czasu jaką dodaliśmy w tym roku i pozwalają, aby zobaczyć przegląd życia członka rodziny w sposób intuicyjny. Możesz zobaczyć ich najważniejsze wydarzenia z życia – narodziny, śluby i inne – po raz powiększyć je, aby zobaczyć więcej szczegółów w określonym czasie. Kliknij, aby wyświetlić zdjęcia, filmiki i dokumenty, które są osadzone na osi czasu (każdy taki nośnik, który jest odatowany pojawi się automatycznie w osi czasu). Możesz przeglądać osobiste Osie czasu na stronie w pełnym rozmiarze. Należy pamiętać, że z nową Osie czasu są bezpłatne, natomiast w pełnym rozmiarze, które zostały udostępnione na początku tego roku są funkcją Premium.

Jak widać, nowe funkcje oferują więcej możliwości i elastyczności, aby móc zachować lepsze wyniki i informacje na temat osób w drzewie – i wszystkie są bezpłatne. Istnieje kilka mniejszych usprawnień i poprawek jakie wprowadziliśmy, takie jak możliwość dołączenia zdjęć do wszystkich faktów, nowe podświetlone na żółto porady.
Z tymi wskazówkami, jeżeli jeden z członków rodziny dodał zdjęcie, adres, lub podobne info do swojego konta użytkownika, który nie jest w drzewie, to proponujemy, abyś go dodał za pomocą jednego kliknięcia.

Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z ulepszeń i nowości. Będziemy kontynuować naszą ciężką pracę na rzecz poprawy usług, więc oczekujcie dalszych nowości.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony