Dzień Dziadka już w najbliższą sobotę…

Komentarze0

Już jutro Dzień Babci, a tymczasem w sobotę 22.01 Dzień Dziadka! Święto powstało około trzydzieści lat temu w Polsce i  z czasem stało się coraz bardziej popularne. W ten dzień podobnie do dnia babci, wnukowie składają życzenia dziadkom!

Amerykańskim i Kanadyjskim odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest „Narodowy Dzień Dziadków” ang. National Grandparents Day. Nie jest ono świętem rozdzielonym na dwa dni tak jak to ma miejsce w Polsce. Ma na celu uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Wnuki są zachęcane do pomocy najstarszym członkom rodziny. To świeckie święto obchodzone jest w pierwszą niedzielę października.


W USA święto wydaje się być trochę ważniejsze od tego obchodzonego w Polsce. W szkołach, kościołach i domach spokojnej starości organizowane są uroczystości. Święto obchodzi się także w gronie rodzinnym przy ogniskach czy grillach.

Na całym świecie docenia się rolę dziadków w wychowaniu dzieci. Aktywnie uczestniczą w procesie dorastania młodych ludzi i dlatego też ich święta są bardziej popularne. Jednak przecież większość z nas darzy ogromnym sentymentem zarówno babcie jak i dziadków, szczególnie, gdy nie ma ich już wśród nas. Wtedy dopiero doceniamy ich miłość i zaczynamy rozumieć, jak wiele im zawdzięczamy.

Przykładowy wiersz z okazji Dnia Dziadka…

„Dziadkowi drogiemu
Zawsze uśmiechniętemu
Dużo życzymy radości
I dni pełnych miłości
Szczęściem wypełnionych chwil
A do pracy… dużo sił!”

Również MyHeritage, życzy wszystkim Dziadkom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!

Źródło: wiersz pochodzi ze strony wierszyki24.pl,  Zdjęcie: Flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony