Dwie amerykanki odkryły, iż są spokrewnione z Barakiem Obamą..

Komentarze1

83-letnia Dorma Lee Reese ze stanu Arizona oraz 66-letnia Roma Joy Palmer z Kansas są krewnymi Baracka Obamy za pośrednictwem irlandzkiego przodka, który uciekł z Irlandii w 1850 roku z powodu głodu ziemniaczanego. Według serwisu dailymail.co.uk obydwie panie nie są zadowolone z tego faktu.

Barack Hussein Obama

Obydwie emerytki nie ucieszyły się z swoich powiązaniach z prezydentem USA, o których oznajmiła im strona internetowa zapytana o drzewo genealogiczne Falmouth Kearneya, który przybył do Stanów Zjednoczonych w wieku 19 lat.

Barack Obama może się teraz pochwalić 28 żyjącymi krewnymi ze strony irlandzkiego robotnika, w tym weteranem wojny w Wietnamie oraz pielęgniarką.

66-letnia Roma, emerytowana agentka ubezpieczeniowa,  mówi: „Naprawdę nie chcę się przyznawać do tego pokrewieństwa. Nie jest moim ulubionym prezydentem. Osobiście nie mam nic przeciwko niemu. Ale nie uważam, że mamy takie same cele – mówi Roma w rozmowie z dailymail.co.uk.”

Podczas obiadu z premierem Irlandii Endą Kennym w Białym Domu, Obama mówił o swoim pochodzeniu. Po dwóch latach od jego prezydentury niektórzy nadal zajmują się rozpowszechnianiem plotek o jego pochodzeniu. Tak więc oznajmił, iż chciał przeciąć te wszystkie spekulacje. Mówiąc: „To prawda, mój pra-pra-pradziadek naprawdę pochodził z Irlandii, a dokładnie z Moneygall.”

Kearney przybył do Nowego Jorku razem ze swoim szwagrem Williamem i żoną Margaret Cleary w 1850 roku. Mieli dziesięcioro dzieci, osiedlili się w stanie Indiana, byli rolnikami.

W latach czterdziestych i pięćdziesiątych dziewiętnastego wieku do USA przybyło około 1,7 miliona irlandzkich imigrantów. W 2009 roku prawie 37 milionów Amerykanów potwierdziło posiadanie irlandzkich korzeni. Prezydent Obama wiedział od 2007 roku o tym, że posiada irlandzkiego przodka, który uciekł z Irlandii z powodu klęski głodu, która niszczyła rodziny i gospodarstwa, pozostawiając kraj umierający z głodu.

źródło: dailymail.co.uk, onet.pl, zdjęcie: Wikipedia.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Vitoria


    Czerwiec 16, 2015

    Not bad at all fellas and gaalsl. Thanks.