Ankieta: Ile nazwisk znajduje się w Twoim drzewie genealogicznym?

Ankieta: Ile nazwisk znajduje się w Twoim drzewie genealogicznym?

Komentarze4

Nazwiska w Polsce to późne historycznie zjawisko, ponieważ powstały dopiero u schyłku średniowiecza. Początkowo objęły szlachtę i stopniowo rozprzestrzeniły się na mieszczaństwo i chłopstwo.

Nazwiska pochodzą od przezwisk nadawanych osobom, które później przechodziły na wszystkich jego potomków. Stąd tak popularne w Polsce nazwiska pochodzące od nazw zawodów, miejsca zamieszkania czy cech wyglądu.

Dzisiaj na Blogu chcemy się od Was dowiedzieć, ile nazwisk znajduje się w waszych drzewach genealogicznych! Zapraszamy do głosowania!


Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • rozek19


  Kwiecień 21, 2011

  U mnie dokładnie… 1033 różnych nazwisk, gdzie różne końcówki nazwisk (-ski, -ska) są traktowane jako jedno nazwisko…

 • MarekP


  Kwiecień 22, 2011

  U mnie tylko 281…

 • Ewa


  Kwiecień 23, 2011

  291

 • Aleksandra


  Maj 27, 2012

  więkadsza druadżyna najadleadpiej giladdie ktf3re pomieszadczą na 1lv.10 osf3b 2lv.20osf3b itd. co do giladdii jeszadcze by były jakieś sieaddziby giladdii. co do ruchf3w BEZ ograadniadczeń leczeadnie się TYLKO i wyłączadnie manuadaladnie bez ”inteadliadgenadcji”. Jakieś zesawty uzbroadjeadnia tzn Tytaadnowa zbroja,hełm,rękawice itp. co do broni by tylko wojowadnik mf3gł mieć taradczę i by były rf3żne rodzaje tzn 1h sword, 2h sword, tarcza,mała broń dla maga, duża broń dla maga. Rasy: np.: elf, człoadwiek, kraadsnoadlud. Wymyadśliadłem jak może się nazyadwać nowa postać w zwaradciu Sumadmoadner ktf3ry jak nazwa wskaadzuje przyadwoadłyadwał by stwoadrzeadnia ktf3re pomaadgały by mu zabiadjać (jest to trudna postać do stwoadrzeadnia ale dacie rade jest waz tam pewadnie parę osf3b ), baraddziej rozadbuaddoadwane Questy.