Globalne badania: Różowy czy Niebieski – czy płeć dziecka ma znaczenie?

Komentarze0

„Masz nadzieję na dziewczynkę tym razem”? To jest pytanie, o które przyszłe matki są często pytanie w sytuacji, gdy już mają jako potomstwo chłopców.

Nasz zespół MyHeritage zbadał tę teorię i wykonał badania a wyniki opisaliśmy poniżej, wskazuje ona na to, że nie tylko rodzice próbują częściej mieć dziewczynki, ale to, że pragnienie posiadania dzieci obu płci jest głównym czynnikiem dużych rodzin na całym świecie.

Globalne badanie: Kobiety życzą sobie córeczek

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tych wyjątkowych odkryciach.
Najgłębsze dane statystyczne udowadniają, iż rodziny z 2 chłopcami prawie w 23% chcieli bardziej mieć więcej dzieci niż rodziny, które miały chłopca i dziewczynkę, co wskazuje na silne chęci posiadania dziewczynki.

Dane dla rodzin z 2 lub 3 dziewczynek pokazują również, iż nastąpił znaczny spadek różnicy w dalszych staraniach się o dzieci, porównując ten sam rozmiar rodzin z różną płcią dzieci – możliwie napędzany poprzez chęć posiadania chłopca.

Ustalenia oparto na analizie danych na całym świecie drzew genealogicznych z ponad 600.000 rodzin, które posiadają co najmniej od 3 do 4 dzieci urodzonych w latach 1990 do 2010 roku.

Poniższa tabela dzieli się na trzy kategorie badań – Na świecie, w Wielkiej Brytanii i w USA, i pokazuje liczbę i procent rodzin, które w dalszym ciągu chcą mieć więcej niż dotychczasową 2 i 3 dzieci określając płeć. Na przykład – z 617.154 rodzin na całym świecie – 172.048 (równe 27,9%) miało trzecie dziecko po 2 chłopcach.

Rodziny z 3 dzieci i więcej (te które miały więcej dzieci po dwójce)

Rodziny z 4 i więcej dzieci ( te które mają więcej dzieci po trzecim)

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Światowa para – David i Victoria Beckham, (obecnie oczekują pierwszej dziewczynki) znajdują się w kategorii 15,3 % rodzin na świecie z 3 chłopców, która zdecydowała się mieć jeszcze jedno dziecko – 22,4% więcej niż rodziny z 3 dzieci o różnych płciach, które kontynuują przyrost naturalny.

Chętnie wysłuchamy opinii na temat tych statystyk rodzinnych. Czy zgadzają się one z prawdziwymi doświadczeniami z waszych prywatnych środowisk wśród rodziny i znajomych?

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony