Jakie małżeństwa mają więcej córek?

Komentarze1

Czy zgadzasz się z twierdzeniem iż, ładniejsi mają więcej córek? Wszystko wskazuje na to, iż łatwiej znaleźć piękną kobietę niż przystojnego mężczyznę, ponieważ ładni ludzie częściej mają córki niż synów. Z upływem czasu będzie się pogłębiać różnica w liczebności grupy ładnych pań i atrakcyjnych panów.

Naukowcy udowodnili, że piękne osoby mają o 36% wyższe prawdopodobieństwo, że jak pierwsze dziecko urodzi im się dziewczynka. Fakt ten wspiera ewolucyjną teorię, że rodzice dążą do posiadania potomstwa, które korzystałoby z ich własnych pozytywnych cech.Presja doboru oznacza, że kiedy rodzice mają cechy, które lepiej przekazać chłopcu niż dziewczynce, z większym prawdopodobieństwem urodzi im się potomek płci męskiej. Chodzi tu o takie właściwości, jak rozmiary, siła oraz agresja pomagająca konkurować z przeciwnikami o samice. Jeśli jednak matka i ojciec odznaczają się cechami odpowiedniejszymi dla dziewczynek, z większym prawdopodobieństwem urodzi się właśnie córka.

Według Dr Satoshi Kanazawa, psycholog ewolucyjny z London School of Economics, twierdzi, iż atrakcyjność fizyczna jest dobra zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, ale z pewnością panie lepiej na niej skorzystają. Dlatego atrakcyjni fizycznie rodzice mają więcej dzieci płci żeńskiej.

Dr Kanazawa oparł swoje wnioski o dane pochodzące od 3 tys. Amerykanów. Oceniał ich atrakcyjność na podstawie obiektywnych wskaźników, takich jak np. symetria ciała.

Przyglądając się płci pierworodnych dzieci ładnych rodziców, okazało się, że z dużo większym prawdopodobieństwem niż reszta populacji mieli oni córki. Ponieważ fizyczna atrakcyjność jest dziedziczna, a ładni rodzice mają więcej córek, podczas gdy brzydsi więcej synów, średni poziom atrakcyjności kobiet w porównaniu do mężczyzn wzrasta w czasie. Dlatego też przeważnie kobiety są ładniejsze od mężczyzn.

Wcześniejsze badania Kanazawy wykazały, że naukowcom, matematykom i inżynierom, którzy mają systematyczne „męskie” mózgi, częściej rodzą się synowie.

A jaka jest wasza opinia na ten temat?

źródło: kopalniawiedzy.pl, zdjęcie:  flicker.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • wiesia


    27 listopada, 2011

    Zgadzam się ,sama mam 3 córki bardzo ładne i zgrabne.Nie będę zbyt skromna, ale uważam, że oboje z mężem jesteśmy przystojni.