Nowość: Family Tree Builder 5.1

Komentarze3

Jesteśmy szczęśliwi mogąc wam ogłosić, iż w tym tygodniu udostępniliśmy nową wersję najbardziej popularnego programu genealogicznego, jakim jest nasz Family Tree Builder.

Nowa wersja Family Tree Builder 5.1 zawiera wszystkie wspaniałe funkcje wydane w wersji 5.0; rozszerzone, lepiej wyglądające wykresy drzewa; z wbudowanym systemem do drukowania plakatów drzewa, kreator weryfikacji zgodności i wiele więcej. Aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji w Family Tree Builder 5.0, kliknij tutaj.

Jeśli jesteś jednym z naszych wielu lojalnych użytkowników, którzy już używają Family Tree Builder (w wersji 3.0, 4.0 bądź 5.0), to pobierz nową wersję 5.1 i zainstaluj ją na istniejącej wersji. Aktualizacja do wersji 5.1 nie ma wpływu na dane drzewa genealogicznego i jest bezpieczna, zalecana i bezpłatna. W nowej wersji dokonano wielu napraw drobnych błędów i jest ona zalecana dla wszystkich użytkowników. Jeśli nie używałeś Family Tree Builder wcześniej, to teraz jest doskonała okazja, aby go wypróbować. Family Tree Builder zaufało miliony ludzi na całym świecie w celu budowy swoich drzew genealogicznych. Jeśli używasz innego programu, jesteśmy przekonani, iż pokochasz Family Tree Builder. Możesz z łatwością przenieść istniejące drzewo genealogiczne używając importu GEDCOM bądź nowo obsługiwanego importu dla plików genealogicznych z innych programów. Nowy Family Tree Builder 5.1 jest przeznaczony dla systemu Windows, i jest bezpłatny. Przepraszamy użytkowników Mac’a, nasz program nie jest jeszcze obsługiwany w systemie Mac OS, ale jest to w naszych planach w najbliższej przyszłości.

Co nowego w wersji 5.1?

Wersja 5.1 jest wsparta technologiczną licencją z Wholly Genes, Inc., która pozwala programowi Family Tree Builder na bezpośredni import istniejących plików drzewa genealogicznego z innych programów genealogicznych, które mogłeś używać wcześniej, takich jak Family Tree Maker (FTM, FTW, FTMB), Personal Ancestral File (PAF), Legancy (FDB), The Master Genealogist (TMG) i Family Tree Legends (FTL). Stare, dobre pliki GEDCOM są również obsługiwane i mogą być również importowane.

Po zainstalowaniu Family Tree Builder 5.1, zaimportuj Twoje istniejące pliki genealogiczne używając „Importuj GEDCOM bądź plik genealogiczny” w pliku menu. Później wybierz „Przeglądaj”, a pojawi się następujące okno, które pozwoli Ci na wybranie pliku do importu.

Okno z listą do importu plików

Aby to jeszcze uprościć, dodaliśmy nowe narzędzie do skanowania – idealne dla osób, które nie pamiętają, gdzie zapisali wcześniej pliki genealogiczne. To przydatne narzędzie przeszukuje Twój komputer w celu odnalezienia plików genealogicznych i przedstawia je w postaci wygodnej listy, z której można wybrać plik do importu do Family Tree Builder.

W celu odnalezienia plików drzewa genealogicznego, idź do „Importuj GEDCOM bądź plik genealogiczny” i wybierz „Przeglądaj”. Pojawi się następujące okno i narzędzie włączy się automatycznie pokazując Ci odnalezione pliki:

Narzędzie do przeglądania plików

Dzięki dodaniu tych nowych funkcji, Family Tree Builder 5.1 obsługuje importowanie plików drzewa genealogicznego bezpośrednio z innych powszechnie używanych programów genealogicznych. Do tej pory można było transferować drzewo genealogiczne poprzez jego eksportowanie w pliku GEDCOM i importowanie pliku GEDCOM do Family Tree Builder. Ale od teraz, można przesyłać pliki bezpośrednio, co jest przydatne, jeśli nie ma się już dostępu do oprogramowania, które wytworzyło dany plik, lub jeśli chcesz przesłać zdjęcia o których mowa w pliku drzewa genealogicznego, stwierdzając, iż GEDCOM eksport ich nie przechował.

Możesz pobrać Family Tree Builder 5.1 z naszej strony pobrań, tutaj.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Piotrek


    Czerwiec 1, 2011

    super