Drzewo genealogiczne Amy Winehouse

Komentarze2

W minioną sobotę 23 lipca świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Amy Winehouse, jednej z najlepszych brytyjskich wokalistek saul, jazz i R&B. Do dzisiaj przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Amy zostanie pochowana dzisiaj. Uroczystość będzie miała charakter ściśle rodzinny, wezmą w niej udział tylko najbliżsi i przyjaciele. Amy była obdarzona niezwykłym głosem, który na pewno nie zostanie zapomniany.

Amy Winehouse urodziła się i dorastała w Southgate, północnej dzielnicy Londynu. Wywodziła się z rodziny żydowskiej o tradycjach jazzowych. Jej ojciec Mitchell jest taksówkarzem i muzykiem, matka jest farmaceutką, piosenkarka miała też starszego brata Alexa. Uczęszczała do Ashmole School. W wieku dziesięciu lat założyła krótko działającą grupę muzyczną o nazwie Sweet ‚n’ Sour. Artystka swój zespół opisała jako „żydowskie odzwierciedlenie zespołu Salt-N-Pepa”. Po pewnym czasie zespół jednak rozpadł się. Wydała dwie płyty: Frank oraz Back to Black.

18 maja 2007 Amy poślubiła Blake’a Fieldera-Civila, jednakże 16 lipca 2009 doszło jednak do rozwodu. Na MyHeritage utworzyliśmy drzewo Amy, możecie je zobaczyć poniżej.

Drzewo genealogiczne Amy Winehouse (kliknij, aby powiększyć)


A tutaj prezentujemy jedną z piosenek Amy: Back to Black

Amy Winehouse

źródło: Wikipedia

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony