Kolejny pretendent do tytułu najstarszego człowieka na świecie?

Kolejny pretendent do tytułu najstarszego człowieka na świecie?

Komentarze0

Nie tak dawno wspominaliśmy Wam, iż możliwe, iż tytuł najstarszego człowieka na świecie przypadnie mieszkającej w Trójmieście pani Helenie J., która urodziła się 9 czerwca 1896 r. i swoje 115. urodziny świętowała kilka tygodni temu. Do dzisiaj nie udało się wyjaśnić, czy faktycznie ten tytuł należy się pani Helenie, a nie jak obecnie jest przypisany Besse Cooper. W ostatnich dniach pojawiła się nowa kandydatka na tytuł najstarszej osoby na świecie…

Jeśli ten fakt się potwierdzi Besse Cooper, do której należy obecnie tytuł najstarszego człowieka na świecie, a który został jej przywrócony niedawno, po tym jak wcześniej utraciła go na rzecz Marii Gomes z Brazylii zostanie ponownie odebrany.

Nowy kandydat to Maria Lucimar Pereira, która mieszka w Brazylii i jest potencjalną nową rekordzistką w długowieczności, urzędnicy twierdzą bowiem, że liczy sobie 120 lat. Pani Maria ma dziesięcioro dzieci i 22 wnuków. Pracownicy brazylijskiego narodowego instytutu zabezpieczenia społecznego mówią, że odkryli istnienie pani Marii podczas rutynowej kontroli zapisów urodzenia. Szerszej publiczności informację o najprawdopodobniej najstarszej kobiecie na świecie podała gazeta Folha de Sao Paulo.

Maria Lucimar Pereira


Według świadectwa urodzenia pani Maria przyszła na świat 3 września 1890 roku. Kobieta jest rdzenną obywatelką Brazylii i podobno mieszkała przez większą cześć swojego życia w rezerwacie w leżącym na północnym zachodzie, odległym stanie amazońskim Acre. Najbliższe jej miejsca zamieszkania miasto nazywa się Feijó, a jego populacja wynosi zaledwie 32.261 osób.

Gdy pracownicy administracji znaleźli akt urodzenia pani Marii, drogą radiową skontaktowali się z władzami w Feijó, gdyż nie ma tam bowiem zasięgu sieci komórkowej i poprosili o identyfikację kobiety. Pani Maria jest członkinią miejscowej grupy etnicznej kaxinawa i zna zaledwie kilka słów po portugalsku.

Urzędnicy wciąż próbują sprawdzić, czy są jakieś błędy w akcie urodzenia, ale nie wykazano dotąd żadnych nieprawidłowości. Jeśli informacje potwierdzą się, pani Pereira zostanie ogłoszona najstarszą żyjącą osobą na świecie.

źródło: senior.pl, dailymail.co.uk, zdjęcie: dailymail.co.uk

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony