Ankieta: W jaki sposób zdobyliście ostatnią informacje do drzewa?

Ankieta: W jaki sposób zdobyliście ostatnią informacje do drzewa?

Komentarze5

Szukanie przodków to obecnie najpopularniejszy przejaw zainteresowania przeszłością. W końcu człowiek bez znajomości przodków jest jak drzewo bez korzeni. Także w księgarniach bez trudu można znaleźć odpowiednie poradniki np. Poradnik genealoga-amatora Rafała T. Prinkego i Poszukiwanie przodków, Genealogia dla każdego autorstwa Małgorzaty Nowaczyk. Dają one dobre podstawy warsztatowe i z pozoru szukanie przodków.

Czasem wystarczy odwiedzić parafię, gdzie mieszkali nasi przodkowie i przewertować metryki. W praktyce okazuje się, że nie jest to wcale takie proste…


Dzisiaj chcielibyśmy się dowiedzieć w jaki sposób zdobyliście ostatnią informacje do drzewa genealogicznego? Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Małgorzata Bednarska


  Sierpień 3, 2011

  Myślę, że to bardzo ogólne. Szperam tu i tam. Jezeli ma się do czegoś przydać, czemu nie.
  pozdrawiam
  Małgorzata Bednarska

 • Juliusz


  Sierpień 3, 2011

  Pytanie dotyczy OSTATNIEJ informacji, więc zgodnie z prawdą zaznaczyłem „poprzez Smart Matches”. Ale faktem jest też, że kilka informacji zdobyłem w starych archiwach stanu cywilnego (i to w dodatku poza dzisiejszymi granicami Polski!) pomimo, że odpowiedziało tak – przynajmniej na razie – 0% ankietowanych, a jeszcze wcześniej – w zdigitalizowanych archiwach kościelnych (również zagranicznych).

 • Anna Ordyczynska


  Sierpień 4, 2011

  Ostatnio, dzieki uprzejmości księdza w Tarnawcu przeglądnęłam Wyciągi Familijne sporządzone przez księdza z parafii dla pierwszych mieszkańców kolonii niemieckiej Dornbach.

 • J.Jastrzębiec Myszkowski


  Sierpień 15, 2011

  Ja znalazłem w Intrnecie!

 • Jola Lipińska


  Grudzień 1, 2011

  Ja też w internecie.