Ankieta: Rodzina ponad wszystko?

Komentarze0

Czym tak naprawdę jest rodzina? To jednostka społeczna, która składa się z rodziców i dzieci. Tak przynajmniej kojarzy się rodzina w naszym kraju. A czym jest rodzina dla każdego z nas, dla każdego z osobna? Otóż, każdy inaczej traktuje swoją rodzinę dla każdego rodzina jest synonimem innych cech, innych wartości. Dla jednych to ogrom miłości, to wsparcie. Dla innych rodzina jest ciężarem, jest kulą u nogi.

Niektórzy nie przyznają się do najbliższych, inni nie potrafią wyfrunąć z gniazda. Dla jednych rodzice są autorytetami w każdej dziedzinie, innym brakuje szacunku dla swych najbliższych. Rodzeństwo potrafi sobie pomagać, ale są też rodzeństwa, które nie potrafią się dogadać. Od czego więc to zależy? Otóż to wszystko zależy od sposobu wychowania i relacji rodzice – dzieci, ale również relacji z dalszą rodziną.U mnie w domu zawsze było wesoło. Mając cztery siostry i jednego, najmłodszego brata ciężko było się nudzić. I tak jest zapewne w każdym domu, w którym jest spora gromadka dzieci. Rodziny wielodzietne to ogromy dar. W takich rodzinach dzieci uczą się bardzo wiele od samych siebie. Muszą umieć się dzielić, muszą też nauczyć się cierpliwości. Chociaż rodzice są szczęśliwi, że mają więcej niż jedną pociechę to jednak to dla nich ogromne obciążenie i poświęcenie. Każdy ma prawo do zmęczenia, a już na pewno ludzie, którzy krzyków dzieci muszą słuchać każdego dnia. Na szczęście dzieci szybko rosną i nawet nie zauważamy, kiedy kończą szkołę i wyfruwają z rodzinnego gniazda. Wtedy zaczyna nam brakować tych śmiechów, czasem i kłótni, a przede wszystkim tych miłych chwil.

Jednak dzieci zawsze wracają nieważne czy na święta czy ot tak po prostu z wizytą, wracają, bo tylko w swoim rodzinnym domu, z rodzicami, gdy jeszcze obydwoje żyją, a gdy nie to chociaż z mamą, czy tez samym tatą czują się tak jak u siebie. Czasem wystarczy rozmowa przez telefon i głos rodziców, ale czasem trzeba po prostu pójść do swojego starego pokoju i przypomnieć sobie o tym, co było kiedyś, wspomnienia, jeśli są piękne potrafią zdziałać cuda.

Każda rodzina ma jakieś kłopoty, mniejsze, czy też większe. Nie ważne jakie one są, czy to rodzinna sprzeczka, czy choroba najbliższych, rodziny powinny sobie pomagać na wzajem i szukać rozwiązania, by jak najszybciej wyjść z danych kłopotów. Nie ma to jak rodzinne wsparcie, na dobre i na złe.

A teraz mamy dla was zapytanie, co do Waszego podejścia do rodziny! Dziękujemy za wzięcie udziału w ankiecie!

zdjęcie: flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony