Dzisiaj Dzień Chłopaka!

Komentarze2

Czy wiecie, że dzisiaj w Polsce jest obchodzony Dzień Chłopaka? Tak, tak właśnie dzisiaj w piątek 30 września swoje święto mają wszyscy chłopcy. Od samego rana panie ślą panom życzenia i tym starszym, i tym młodszym. Dzień Chłopaka obchodzony jest od niedawna. Po raz pierwszy świętowano go w 1999 roku na wyspach Trynidad i Tobago.

Dzień Chłopaka utworzono najprawdopodobniej przez analogię do Dnia Kobiet, który w Polsce obchodzimy 8 marca. Dzień Chłopaka obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych dniach, np. w Indiach przypada 19 listopada, na Malcie 7 lutego, a w Brazylii 15 lipca.W Polsce, tak również na to wskazuje Wikipedia ten dzień przypada na dzisiaj. Niektórzy twierdzą, że Dzień Chłopaka przypada na 10 marca. Pod marcową datą obchodzony jest jednak jako Dzień Mężczyzny, a nie chłopaka.

W Polsce jest wiele kontrowersji, co do obchodzenia tego święta. Jak wskazuje Wikipedia ten dzień przypada na dzisiaj. Ale parę lat temu stworzono bowiem także Dzień Mężczyzny 10 marca. W innych krajach też raczej obchodzi się ten drugi dzień, m.in. obchodzą go Jamajczycy, Brytyjczycy, Mołdawianie i Włosi. Pierwszy – Dzień Chłopaka – Tango-no Sekku obchodzi się jedynie w Japonii 5 maja.

U nas popularniejszy jest ten dzisiejszy, zwłaszcza że mogą go świętować zarówno młodzi, jak i starsi panowie. Z okazji waszego święta chłopaki, życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcie: flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Piotrek


    Październik 1, 2011

    dziękuję 😀

  • Maryprincess


    Luty 2, 2012

    B3 uważam za kmoiks przeciętny, lepsza była dwójka. A z tym Folwarkiem to Jarek ma rację – ja słyszałem, że Egmont puścił taką zajawkę bo nie mial praw do tytułu, czy coś takiego. Gdzieś w necie była tez jakas info, że tytuły wstępne ustala się jeszcze zanim tłumacze dostaną teksty do łap, bo katalogi trzeba robić, zapowiedzi i nne sratatata. Czepianie się za to Uliszewskiego to jakaś paranoja, bo Baśnie czyta się po prostu bombowo. No i Egmont wrzuca okładki, to tez plusik, bo sa mistrzowskie.Powiedzcie mi jednak lepiej, jak to w końcu jest z Baśniami 1001 nocy? Coraz więcej słychać, że Egmont wydaje ten tom za wcześnie. O co tu biega???