Marek Jerzy Minakowski – Elita Rzeczypospolitej

Komentarze0

Pan Marek Jerzy Minakowski, z którym przeprowadzaliśmy wywiad ponad rok temu podjął się wydania książki przedstawiającej kompletną genealogię elity Rzeczypospolitej Obojga Narodów od XVIII wieku do dzisiaj.

Praca ma tytuł Elita Rzeczypospolitej i więcej o niej pisze autor na stronie ElitaRP.pl. W pierwszym tomie znajduje się Elita Północnomazowiecka, której obszerne fragmenty znajdują się tutaj. Pierwsze opinie są raczej entuzjastyczne, co zachęca autora do wytrwałej pracy nad dokończeniem całości.

Składanie autografów na promocji książki Elita Rzeczpospolitej

Kilka słów o książce:

Tom I serii Elita Rzeczypospolitej przedstawia rodziny stanowiące elitę polityczną północnej części dawnego Województwa (Księstwa) Mazowieckiego, czyli ziem: ciechanowskiej, łomżyńskiej, nurskiej, różańskiej, wiskiej, wyszogrodzkiej i zakroczymskiej.

To prawie 15 tysięcy osób, żyjących w ciągu ostatnich 250 lat. Kto należy do potomków elity Północnomazowieckiej lub się w nią wżenił? Tego właśnie można się dowiedzieć między innymi w książce!

Ostatni raz udało się wydać coś takiego ks. K. Niesieckiemu, 270 lat temu – wszyscy, którzy zaczynali po nim (Boniecki, Uruski, Dworzaczek itd.) nie dokończyli swoich dzieł. To chyba ostatnia szansa, aby wydać to na papierze.

W kolejnych tomach Pan Marek będzie przedstawiał elity poszczególnych województw Rzeczypospolitej. Materiały ma już zgromadzone, a całość chciałby wydać w ciągu najbliższych trzech lat, wydając miesięcznie jeden tom.

Istnieje też wersja elektroniczna wydania, jednakże pamiętajcie, tylko wersję książkową tak „z wielkim sercem” da się zostawić w spadku prawnukom!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony