MyHeritage: Tworzenie drzew genealogicznych na targach historii rodziny

MyHeritage: Tworzenie drzew genealogicznych na targach historii rodziny

Komentarze1

Pierwszy w historii Światowy Festiwal przedstawiający różnorodne społeczności żydowskie na całym świecie i ich unikalne tradycje miał miejsce w rejonie Morza Śródziemnego w nadmorskim kurorcie miasta Netanja w Izraelu – często nazywanym Izraelską Riwierą.

Tysiące rodzin przybyło na ten trzy dniowy festiwal, który miał miejsce od niedzieli do wtorku, 16-18 października. Czas był znaczący, ponieważ festiwal odbył się podczas Sukkot – Święta Szałasów – które jest obchodzone w całym kraju.


Festiwal przyciąga zwłaszcza młode rodziny, które chcą za darmo, miło spędzić czas podczas święta narodowego. Ponad 20 krajów – wliczając Kanadę, Etiopię, Słowację, Peru, Ukrainę, RPA, Francję, Stany Zjednoczone, Bułgarię, Argentynę i Finlandię, które pośród innych przedstawiły swoje tradycje co do obchodzenia indywidualnie świąt.

MyHeritage zbudował duży pawilon z 50 stanowiskami komputerowymi, gdzie użytkownicy mogli tworzyć swoje własne drzewa genealogiczne, badać swoje rodzinne korzenie i wprowadzić swoje historie rodzinne, które zostały uwzględnione w specjalnej bazie danych „Jesteś częścią historii” zintegrowaną z Beit Hatfutsot, Muzeum Narodu Żydowskiego.

Trzydniowe wydarzenie doprowadziło do powstania ponad 1300 drzew genealogicznych i ponad 20.000 profili. Ilość wzrastała z minuty na minutę na festiwalu i wciąż wzrasta, gdyż rodziny po powrocie do domu, zaczęły dodawać coraz więcej informacji.

Pokolenia w każdym wieku opowiadali historię rodzinne i anegdoty podczas budowania ich drzew genealogicznych w pawilonie MyHeritage. Niektóre rodziny się dokonały ciekawych odkryć dzięki technologii Smart Matching, która porównuje ich drzewa genealogiczne z ponad 20 milionami drzew genealogicznych z całego świata, wskazując potencjalne dopasowania.

Dla jednej z kobiet, która odwiedziła nas podczas festiwalu, a mianowicie 58 – latce urodzonej w Acre, mieście w północnym Izraelu – budowa swojego drzewa genealogicznego stała się przełomem w życiu. Jej ojciec był oficerem policji i jej matka była pracownikiem opieki społecznej. W pawilonie MyHeritage, zaczęła pracować na swoim drzewem genealogicznym, podając szczegóły na temat swojej rodziny. Jak tylko dodała dane swojej matki i szczegóły najbliższych krewnych, natychmiast odkryła Smart Match między użytkownikiem MyHeritage, który posiadał dane jej matki. Ta Pani była w stanie wyświetlić dokładne dane na temat swoich rodziców i innych krewnych, które z kolei pomogły jej dodać kolejne dane do drzewa genealogicznego i komunikować się z innymi na całym świecie badając historię tej samej rodziny. Jej drzewo genealogiczne w MyHeritage rozwija się szybko, a dzięki inteligentnym dopasowaniom dowiaduje się nowych rzeczy o rodzinie.

Zespół 15 pracowników MyHeritage wzięło udział w festiwalu, aby pomóc rodzinom w budowaniu ich drzew genealogicznych. Pracowali z tysiącami ludzi w każdym wieku, aby odblokować przeszłość i dokonać odkryć.

MyHeritage łączy rodziny na całym świecie, poprzez budowę drzewa genealogicznego i odnajdowanie krewnych. Pawilon MyHeritage był doskonałym miejscem na przedstawienie młodemu pokoleniu drogi do poznania historii rodziny.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Billy


    Maj 29, 2012

    pisze:sławkas nie ma sie co dziwić, chciałbys być zawsze drugi?(uciekł mi ktarnomez, napisałam ciut o byciu najmłodszym z rodzenstwa, teraz napisze to u siebie:) )