Najliczniejsza rodzina na świecie…

Komentarze0

Wspólne mieszkanie kilku pokoleń rodziny pod jednym dachem ma swoje plusy, ale także wady. Bardzo często staje się przyczyną konfliktów pomiędzy pokoleniami. Warto zastosować się do kilku podstawowych zasad, aby dzielenie mieszkania nie było stresujące, lecz wręcz przeciwnie, aby było ogromną przyjemnością i dobrą lekcją cierpliwości i kompromisu dla wszystkich domowników.

Indie „rywalizują” z Chinami o miano najludniejszego kraju świata. Zdaniem wielu ekspertów, położone w Azji Południowej państwo już za kilkanaście lat stanie się liderem pod względem liczby mieszkańców. Na razie Hindusi muszą się zadowolić faktem, że w ich kraju mieszka najliczniejsza rodzina świata!

Tak, najliczniejsza rodzina świata znajduje się właśnie w Indiach, ale czy słyszeliście o czymś takim jak mieszkaniu z 181 osobami z rodziny pod jednym dachem? Przykładowo, 10 osobowa rodzina to już jest sporo, a co dopiero 181! Posłuchajcie historii 67 letniego Chany, który jest głową najliczniejszej rodziny świata i uważa się za szczęśliwego człowieka!

Mąż, 39 żon, 94 dzieci i 33 wnucząt. (fot. REUTERS)


Przyglądając się rozmiarom rodziny Pana Chany, pojęcie rodziny wielodzietnej zyskuje zupełnie nowe znaczenie. Zamieszkujący w Baktwang klan liczy aż 181 osób. Wszyscy jego członkowie mieszkają zaś w jednym domu!

Pan Ziona Chana ma 67 lat i uważa się za najszczęśliwszego człowieka na świecie. Powodów do radości przysparza mu rodzina, która ma jednak nieco inny format niż w typowym polskim domu. Mężczyzna ma bowiem 39 żon, 94 dzieci, 14 synowych oraz 33 wnuków. Wszyscy oni mieszkają pod jednym dachem.

Mężczyzna ożenił się po raz pierwszy w wieku 17 lat. Dziś jego najstarsza żona ma 71 lat i zajmuje się koordynacją wszystkich działań, które składają się na porządek dnia.

Ustalanie planu dnia i podział obowiązków wymaga oczywiście absolutnego posłuszeństwa wszystkich domowników. Dlatego codzienny rytuał polegający na przygotowaniu posiłków czy sprzątaniu otoczenia, przypomina porządek panujący w jednostce wojskowej. Brak posłuszeństwa, któregoś z członków tej społeczności mógłby doprowadzić do wielkiego chaosu.

Ilość produktów spożywczych, które potrzebne są do przygotowania każdego posiłku, także porównać można jedynie z liczebnością składników, która niezbędna jest do przyrządzenia jedzenia w koszarach. Zanim domownicy zasiądą do stołów, za każdym razem trzeba najpierw ugotować 25 kilogramów ryżu oraz obrać 40 kilogramów ziemniaków. Na posiłek mięsny przeznaczanych jest zwykle 30 kurczaków oraz 1 wielki świniak.

Tak pokaźna rodzina wymaga oczywiście specjalnego, charakteryzującego się ponadprzeciętną pojemnością miejsca do życia. Ich warunki bytowe, zwłaszcza porównując je do tych, które są udziałem przedstawicieli najuboższych warstw społeczeństwa w Indiach, nie należą do najgorszych. Cała 181-osobowa społeczność mieszka bowiem w wielkim, czteropiętrowym domu, w którym znajduje się aż 100 pokoi!

źródło:niewiarygodne.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony