Projekt genealogiczny w szkołach w Wielkiej Brytanii: MyHeritage odgrywa w nim główną rolę!

Komentarze1

MyHeritage wierzy w potęgę przekazywania znaczenia genealogii dla młodych pokoleń. Kiedyś Ci młodzi ludzie będę mogli przejąć ster z ich wyjątkowymi historiami rodzinnymi i uczynić je własnymi.

Pisaliśmy wcześniej już na Blogu jak zachęcić dzieci do zainteresowania się genealogią, możecie ten post wyświetlić tutaj. Nasze witryny rodziny również okazały się bardzo popularne wśród dzieci dzięki łatwej obsłudze oraz intuicyjnej budowie.

Kiedy otrzymaliśmy telefon od brytyjskiego aktora telewizyjnego, Colina McFarlane, z prośbą o pomoc w Narodowym Programie dla Szkolnictwa, wiedzieliśmy, że musimy być jego częścią.

Uczeń dodaje przodków do swojego drzewa genealogicznego

Projekt „Making History” właśnie zakończył sześciomiesięczny program pilotażowy pomagający uczniom i studentom w kilku szkołach w Wielkiej Brytanii odkrywać historie rodzinne, budować drzewo genealogiczne jak i przeprowadzać badania. MyHeritage odegrał kluczową rolę w tym projekcie!

Projekt jest wspierany przez kilku brytyjskich aktorów, w tym Jim’a Broadbenta, Miriam Margolyes i Rudolph Walker. Nick Barratt – autor, wydawca, historyk i genealog – najbardziej znanego z pracy nad serią „Who Do You Think You Are?” również wziął czynny udział w projekcie jako doradca genealogii.

Studenci utworzyli witryny rodziny na MyHeritage, aby móc utworzyć swoje drzewa genealogiczne. MyHeritage również udzielił praktycznego wsparcia dla szeregu szkół biorących udział w projekcie. Dociekliwi uczniowie jak i studenci mogli skorzystać z statystyk witryn rodziny, raportów i funkcji Osi Czasu, aby zrozumieć dane demograficzne swoich przodków.

Uczniowie korzystali jak i na na bieżąco korzystają również z możliwości tworzenia własnych herbów, grali w rodzinne gry pamięciowe i używali swoich iPadów do przesłania zdjęć i dokumentów do witryn rodziny na MyHeritage za pomocą aplikacji FamilyConnect. Po drodze ciekawych informacji na temat wspólnych przodków dowiedzieli się dzięki funkcji Smart Matches.

Genealog MyHeritage w Wielkiej Brytanii, Laurence Harris, który pracuje nad tym projektem z Jamsem naszym Community Managerem dla Wielkiej Brytanii wspomina:

Niesamowitym uczuciem było ujrzenie zaskoczonych jak i zachwyconych spojrzeń na wielu twarzach uczniów, kiedy Smart Matches dla ich drzew genealogicznych okkryło ich krewnych i przodków. Dowodzi to, że historie rodzinne są bardzo istotnym, jak i osobistym i ekscytującym aspektem dla młodego pokolenia, i to sprawia, że ​​ten projekt staje się tak ważnym.

Etap pilotażowy projektu kończy się 14 grudnia, a British Film Institute, który nakręcił materiały wideo podczas badań genealogicznych przez studentów i uczniów przedstawi wkrótce chronologiczną serię ich dokonań.

MyHeritage jest bardzo szczęśliwy, że mógł być częścią tego wyjątkowego i inspirującego projektu. Cieszymy się na pracy z zespołem Making History i rozwijaniem go wśród szkół w całej Wielkiej Brytanii.

Powyższy wpis jest tłumaczeniem postu, jaki przygotował James, nasz brytyjski Community Manager.

__________________

Zaprezentuj MyHeritage w swojej szkole i pomóż innym dzieciom odkryć ich przodków!

Chcemy Wam przedstawić pewną inicjatywę! Jeśli chcielibyście, aby MyHeritage również wdrożył tego typu projekt w waszych szkołach lub uniwersytetach, które znacie i które byłyby zainteresowane tego rodzaju projektem prosimy o pozostawcie komentarza u Nas na Blogu z prośbą o kontakt – a my przedstawimy co i czy będzie coś możliwe z naszej strony i czy taki projekt mógłby mieć miejsce właśnie waszej szkole czy też uniwersytecie – wszystkie propozycje mile widziane!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony