Dzień babci i dziadka – co im zawdzięczamy?

Komentarze2

Już jutro 21 stycznia obchodzimy Dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień dziadka. Czy zawsze pamiętacie o swoich dziadkach, nie tylko w dniu ich święta? Dopóki są z nami warto o nich szczególnie dbać. Czas biegnie szybko, czasem możemy nie zdążyć z nimi szczerze porozmawiać!

Dzień babci to święto obchodzone dla uhonorowania babć. W dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. 21 stycznia to święto również jest obchodzone w Bułgarii i Brazylii. Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „Dniem babci”.

Natomiast Dzień dziadka również jest świętem rodzinnym. W ten dzień wnuki podobnie jak w Dniu babci składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach i innych placówkach organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek z wręczeniem laurek. Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.

Z okazji Dnia babci i dziadka na weekendzie organizowanych jest wiele imprez w Polsce. Sprawdźcie jakie są w waszych miastach. My chcielibyśmy Wam wspomnieć o inicjatywie organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 21 i 22 stycznia z okazji świąt Babci i Dziadka Centrum Nauki Kopernik zaprasza na bezpłatny Weekend dla Bardzo Dorosłych. Zapowiada się interesujący program. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

A czy zastanawialiście się co im zawdzięczacie? Z okazji zbliżającego się Dnia babci oraz Dnia dziadka przygotowaliśmy dla Was poniższą ankietę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału.


źródło: Wikipedia, kopernik.org.pl, zdjęcie: flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • misiaczek2503


    Styczeń 20, 2012

    Mojej babci Annie Skajowej z Tucholi zawdzieczam bardzo wiele.Opiekowala sie nasza 4 kiedy mama byla w pracy.Byla bardzo wierzaca, opiekuncza i kochajaca nas babcia.