Konkurs: Kresowe Portrety

Komentarze0

Dział Instytut Kresowy w Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłosił konkurs pt. ,,Kresowe portrety” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest przybliżenie i udokumentowanie życia osób związanych z przedwojennymi Kresami RP. Opisywanymi postaciami mogą być zarówno krewni jak i osoby, które uczestniczą w konkursie. Dzięki tej inicjatywie jest wykonywane dodatkowo bardzo ważne międzypokoleniowe zadanie, a mianowicie prawnuczek wsłuchany w opowieści pradziadka zakonserwuje wiedzę dla przyszłych pokoleń.

Mapa języków II RP, 1937 zdjęcie: Wikipedia


Aby w konkursie mogły wziąć udział też młode osoby, której przodkowie nie mogą poszczycić się kresową proweniencją, dopuszczalne są opracowania dotyczące Kresowian znanych i cenionych w danej społeczności, czy też w danym regionie.

Zebrane przez młodzież informacje w tym m.in. ważne dokumenty, fotografie itp. w znaczny sposób przyśpieszą prace nad dokumentowaniem i popularyzacją tematyki kresowej, wpisanej w misję Muzeum Niepodległości, a także przyczynią się do poszerzenia wiedzy młodego pokolenia w zakresie historii dawnych ziem Rzeczpospolitej.

Więcej informacji jak również dokładny regulamin konkursu możecie znaleźć TUTAJ. Konkurs trwa do 20 kwietnia br.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony