Znajomość historii rodziny może uratować życie cz.2

Znajomość historii rodziny może uratować życie cz.2

Już jeden raz wspomnieliśmy Wam, że znajomość historii rodziny może uratować życie. Dzisiaj kontynuujemy ten interesujący topik, gdyż znajomość historii chorób w waszych rodzinach może Wam pomóc w przyszłości. Będziecie świadomi, na jakie choroby narażeni jesteście Wy i wasze rodziny.

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego część Waszych przodków żyła znacznie dłużej od pozostałych? Jak to możliwe, iż w rodzinie od strony ojca średnia długość życia wynosiła minimum 70 lat, a członkowie rodziny matki umierali zazwyczaj przed 65 rokiem życia? Skąd te różnice? Może często występowały jakieś charakterystyczne choroby? Jaki to ma wpływ na Was i Wasze zdrowie?

Skoro zadaliście sobie te wszystkie pytania i może sprawdziliście statystyki na MyHeritage teraz jest dobry moment by zebrać wiadomości dotyczące historii chorób w waszych rodzinach i dodać je do drzewa genealogicznego. Dzięki temu będziecie świadomi, na jakie choroby narażeni jesteście Wy i wasze rodziny w sposób szczególny. Przede wszystkim będziecie wiedzieć czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę.

Historia dotycząca Waszych rodzin powinna zawierać informacje na temat chorób, operacji, które przeszli Wasi przodkowie jak i najbliżsi krewni. Wszelkie dane o występowaniu w przeszłości chorób takich jak cukrzyca, problemy z ciśnieniem, rak czy też choroby psychiczne mogą świadczyć o skłonnościach genetycznych. Także Wy możecie być zagrożeni wystąpieniem tych i innych chorób. Każdy z nas wie, że dużo łatwiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć.

Jeśli macie również możliwość to zaznacie, w jakim wieku wystąpiła dana choroba u krewnego, czy była to kobieta czy mężczyzna, jakie zastosowano leczenie, w skutek czego następowała śmierć. Na MyHeritage możecie z łatwością zaznaczać przyczynę śmierci – w faktach przy każdym profilu jest taka opcja. Przykład poniżej:

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Regularnie przeprowadzajcie badania stanu swego zdrowia. Zdrowia nam nic nie zastąpi, a bez niego nie możemy być szczęśliwi i w pełni funkcjonować.

Warto spędzić np. weekend na przeprowadzenie małego wywiadu na temat chorób rodzinnych. Uzyskacie w ten sposób bezcenną wiedzę dla siebie i swojego lekarza pierwszego kontaktu. Ten czas spędzony nad przygotowaniem historii chorób może okazać się bardzo cenny w przyszłości, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Informacje zebrane dziś, mogą jutro uratować Wam życie i waszej rodzinie!

zdjęcie: flickr.com