Znajomość historii rodziny może uratować życie cz.2

Komentarze

Już jeden raz wspomnieliśmy Wam, że znajomość historii rodziny może uratować życie. Dzisiaj kontynuujemy ten interesujący topik, gdyż znajomość historii chorób w waszych rodzinach może Wam pomóc w przyszłości. Będziecie świadomi, na jakie choroby narażeni jesteście Wy i wasze rodziny.

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego część Waszych przodków żyła znacznie dłużej od pozostałych? Jak to możliwe, iż w rodzinie od strony ojca średnia długość życia wynosiła minimum 70 lat, a członkowie rodziny matki umierali zazwyczaj przed 65 rokiem życia? Skąd te różnice? Może często występowały jakieś charakterystyczne choroby? Jaki to ma wpływ na Was i Wasze zdrowie?

Skoro zadaliście sobie te wszystkie pytania i może sprawdziliście statystyki na MyHeritage teraz jest dobry moment by zebrać wiadomości dotyczące historii chorób w waszych rodzinach i dodać je do drzewa genealogicznego. Dzięki temu będziecie świadomi, na jakie choroby narażeni jesteście Wy i wasze rodziny w sposób szczególny. Przede wszystkim będziecie wiedzieć czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę.

Historia dotycząca Waszych rodzin powinna zawierać informacje na temat chorób, operacji, które przeszli Wasi przodkowie jak i najbliżsi krewni. Wszelkie dane o występowaniu w przeszłości chorób takich jak cukrzyca, problemy z ciśnieniem, rak czy też choroby psychiczne mogą świadczyć o skłonnościach genetycznych. Także Wy możecie być zagrożeni wystąpieniem tych i innych chorób. Każdy z nas wie, że dużo łatwiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć.

Jeśli macie również możliwość to zaznacie, w jakim wieku wystąpiła dana choroba u krewnego, czy była to kobieta czy mężczyzna, jakie zastosowano leczenie, w skutek czego następowała śmierć. Na MyHeritage możecie z łatwością zaznaczać przyczynę śmierci – w faktach przy każdym profilu jest taka opcja. Przykład poniżej:

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Regularnie przeprowadzajcie badania stanu swego zdrowia. Zdrowia nam nic nie zastąpi, a bez niego nie możemy być szczęśliwi i w pełni funkcjonować.

Warto spędzić np. weekend na przeprowadzenie małego wywiadu na temat chorób rodzinnych. Uzyskacie w ten sposób bezcenną wiedzę dla siebie i swojego lekarza pierwszego kontaktu. Ten czas spędzony nad przygotowaniem historii chorób może okazać się bardzo cenny w przyszłości, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Informacje zebrane dziś, mogą jutro uratować Wam życie i waszej rodzinie!

zdjęcie: flickr.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony