Czas naszego życia. Co wiemy o starzeniu się człowieka

Komentarze1

Na zbliżający się weekend mamy dla Was propozycję książkową. A mianowicie książkę „Czas naszego życia. Co wiemy o starzeniu się człowieka” południowo-afrykańskiego autora Toma Kirkowooda. Tom Kirkwood jest profesorem medycyny, najsłynniejszym badaczem zjawiska starzenia. Kieruje wydziałem gerontologii na Uniwersytecie w Newcastle.

Opracował niezwykle interesującą i gorąco dyskutowaną teorię dotyczącą starzenia, znaną jako teoria „ciała jednorazowego użytku”. W wspomnianej książce przedstawia poglądy naukowe na temat starzenia się człowieka. Książka przedstawia wyniki najnowszych badań naukowych.

Książka jest adresowana do wszystkich, którzy chcą być świadomi procesów zachodzących w ich organizmie. Prezentując ogromną dawkę wiedzy na temat starzenia się człowieka profesor Tom Kirkwood przeplata fakty naukowe z przykładami z życia codziennego.

Przystępna, pełna humoru i inspirująca opowieść o procesie, któremu wszyscy podlegamy, ale który niewielu z nas rozumie. Tom Kirkwood zadaje w swojej książce kłam powszechnemu przekonaniu, że starzenie jest nieuniknione i potrzebne. Demaskuje fałszywość idei, jakoby każdy nosił w sobie „gen starzenia”, który od urodzenia odmierza nam czas – czas naszego życia.

Udowadnia, że starzejemy się, ponieważ geny, kształtując się przed wiekami, „gdy życie było podłe, brutalne i krótkie”, nie przywiązywały wagi do tego, by ciała były długowieczne. Wiedząc o tym i korzystając z wyników najnowszych badań, możemy podjąć skuteczną walkę ze starością. Rozwijając swoją teorię „ciała jednorazowego użytku”, Tom Kirkwood wyjaśnia, jak przebiega proces starzenia i odpowiada na wiele pojawiających się w związku z nim pytań. Pisze na przykład, dlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn. Zastanawia się też, czy jest możliwe, aby ludzie uwolnili się kiedyś od starości, a może i od śmierci. Książka oswaja czytelnika ze starzeniem jako czasem życia, który potencjalnie dotknie każdego.

źródło i zdjęcie: akuracik.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Kamila


    9 maja, 2019

    Bedzie moge kupic te ksiazke?