Historia życia i drzewo genealogiczne Anny Jantar

Komentarze1

Dzisiaj 14 marca, obchodzimy 32. rocznicę śmierci Anny Jantar, jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek, która zginęła tragiczne w katastrofie lotniczej w 1980 roku. Dzisiejszy post na Blogu poświęcamy jej pamięci, twórczości jak i jej rodzinie, dlatego też postanowiliśmy zbudować jej drzewo genealogiczne, które prezentujemy poniżej.

Drzewo genealogiczne Anny Jantar (kliknij, aby wyświetlić)

Anna uczęszczała do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i do Średniej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. W 1969 zdała egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, lecz nie została przyjęta z powodu braku miejsc. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1968 jeszcze jako Anna Szmeterling. Od 1969 Anna Jantar była wokalistką zespołu Waganci, w którym występował także Jarosław Kukulski, jej przyszły mąż. Z tego okresu pochodzi znany utwór Co ja w tobie widziałam. 11 kwietnia 1971 w poznańskim kościele św. Anny wzięła ślub z Jarosławem Kukulskim i 5 lat później na świat przyszła ich córka, Natalia Kukulska, która poszła w ślady matki.

W latach 70. była czołową polską piosenkarką, a w 1972 po zdaniu egzaminu została zawodową piosenkarką estradową i rozpoczęła karierę solową jako Anna Jantar.

W 1973 zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój Najtrudniejszy pierwszy krok. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

źródło: Wikipedia

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Halina Bulas


    Marzec 14, 2012

    Z wielka kultura opracowano ten tekst o Annie Jantar.Brawa dla pani Justyny!Balam sie ,ze bedzie cos nie tak a,tu tak pieknie poprowadzone jest jej drzewo genealogiczne.Przepraszam prosze sie nie gniewac.Halina