100. rocznica Titanica: historie ocalałych [konkurs]

Komentarze6
Louis i Lola - ocalałe z Titanica (zdjęcie pochodzi z http://www.flickr.com/photos/library_of_congress/2535973345/)

Czy macie przodka lub przodków, którzy byli na pokładzie Titanica?

15 kwietnia, 2012 obchodzimy 100. rocznicę od czasu kiedy Titanic zderzył się z górą lodową i zatonął w głębi północnej części Oceanu Atlantyckiego.

Katastrofa Titanica pochłonęła 1,514 żyć ludzkich i jest jednym z najgroźniejszych incydentów morskich jakie miały miejsce w czasach pokoju.

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork, zderzył się z górą lodową i zatonął.

Titanic został uznany za „najbardziej okazały statek na świecie”. Mieścił 2,435 pasażerów i 892 członków załogi. Luksusowe zakwaterowania były dostępne dla pasażerów pierwszej klasy.

Chociaż zderzenie z górą lodową spowodowało zatopienie, liczba ofiar została spotęgowana brakiem łodzi ratunkowych. Titanic posiadał tylko kilkanaście łodzi ratunkowych, które mogły pomieścić łącznie 1178 pasażerów, a wiele z łodzi ratunkowych posiadało mniej pasażerów niż nakazywałaby ich wielkość.

Jakoże zbliżamy się do rocznicy tego ważnego wydarzenia, uważamy, że ważne jest, aby zachować te historie, które miały wpływ na tak wiele rodzin. Chcielibyśmy poznać historie Waszych przodków lub znajomych, którzy byli pasażerami tego statku. Możecie podzielić się nimi z nami na tym blogu jako hołd rocznicy obchodzonej 15 kwietnia. Osobom, które nadeślą historie otrzymają książki „Lost Voices from the Titanic” Nicka Barratta lub subskrypcję PremiumPlus (do wyboru).

Czy straciliście bliskich w tej tragedii? Czy Twoi krewni przeżyli tę tragedię? Czy może odkryliście związek między krewnymi i tym wydarzeniem poprzez swoje badania historii rodziny?

Historie możecie wysyłać na justyna@myheritage.com. Pamiętajcie, że tylko Wy możecie sprawić, że historie waszych przodków lub znajomych zostaną zaprezentowane na naszym Blogu i więcej osób będzie mogło się dowiedzieć jak było naprawdę.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Piotrek


  11 kwietnia, 2012

  ja nie mam takiej chyba historii w rodzinie ale chciałem zapytać czy książki są po angielsku czy po polsku?

 • Justyna


  11 kwietnia, 2012

  Po angielsku.

 • Piotrek


  11 kwietnia, 2012

  aha dziękuję za info 😀

 • Basia


  17 maja, 2012

  Siostra mojego dziadka ze strony mamy zginęła z dwójka dzieci wiem tylko że miała na imie Agnieszka i że to byli chłopcy .Szukałam na liście pasażerów ale nic nie wiem na pewno bo nie znam nazwiska z domu nazywała się Mazur.

 • EWA


  24 marca, 2013

  siostra mojej prababci mieła płyńąc ale…..popłyńęla innym statkiem.

 • Miriam


  12 sierpnia, 2013

  Moja prapra babcia płynęła 1 klasą a dziadek 3 (jak na filmie) i zakochali się w sobie.Z wody wyłowili ich w ostatniej chwili