Rodzina: Sztuka bycia dziadkami

Komentarze1

Nie tak dawno temu przedstawiliśmy Wam Elisabeth, naszego Community Managera francuskojęzycznej wersji MyHeritage. W tym poście przedstawiamy Wam historię jej dziadków, którą się z nami niedawno podzieliła!

Moje najwcześniejsze wspomnienia o dziadkach koncentrują się wokół samej zabawy i słodyczy! Pamiętam jak odbierali mnie ze szkoły, zabierali do siebie na długi weekend, a potem chcieli żebym pozostała z nimi na całe wakacje. To właśnie moja babcia nauczyła mnie jazdy na rowerze, a dziadek opowiadał nam tak piękne historie na dobranoc, że bez trudu zasypiałyśmy.

Tych momentów się nie zapomina i myślę, że dla wielu z Nas są i będą skarbem na całe życie. Czy może być coś lepszego od rozpieszczania przez babcię czy spaceru wzdłuż plaży w ramionach dziadka?

Potem dorastamy. Mamy własne dzieci, a Nasi rodzice stają się dziadkami dla naszych ukochanych maluchów.

Pierwsze kroki mojej córki, wspomagane przez jej babcie


Chociaż obecnie nie często można spotkać kilka pokoleń mieszkających pod jednym dachem, to mimo wszystko często zauważamy niezwykłą więź między dziadkami, a ich wnukami. Moja córka ma szczęście dorastać z obecnością dziadków jej ojca, którzy mieszkają w pobliżu. Z drugiej strony jej dziadkowie od strony mamy – moi rodzice – mieszkają daleko, ale mimo wszystko z pomocą technologii moja 4. letnia córka utrzymuje z nimi więzi i ma z nimi stały kontakt. Ze swoją babcią rozmawia praktycznie codziennie poprzez wideo chat.

Moja babcia obchodziła niedawno 88 urodziny i z całego serca życzę jej wszystkiego co najlepsze! MyHeritage jest wspaniałym portalem, który pozwala na utrzymywanie kontaktu z rodziną, przypomina o najważniejszych wydarzeniach, rocznicach rodzinnych, a także pozwalana na przesyłanie pozdrowień i zaproszeń na imprezy!

Zaplanuj imprezę urodzinową lub wyślij życzenia

Czy Ty jesteś babcią bądź dziadkiem? Jak opisujesz relacje dziadków z wnukami?

Jesteś rodzicem? Czy relacje Twoich dzieci z dziadkami różnią się od tych, które Ty miałeś/ miałaś ze swoimi?

Podziel się z Nami swoimi odczuciami. Chętnie usłyszymy Waszą historię! My po prostu jesteśmy pasjonatami genealogii i wszelkich historii dotyczących rodzin! Daj nam znać w jaki sposób i czy używasz technologii by pozostać w kontakcie ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną, którzy mieszkają daleko.

Cieszymy się czytając Wasze komentarze. Podziel się nimi w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Halina Bulas


    Kwiecień 3, 2012

    Mam troje wnukow sa juz mlodymi mezszczyznami.Maja dwaj po 23 lata i jeden27 lat.Mlodsi studiuja ,starszy juz studia ukonczyl.Teraz mamy juz luzniejsze kontakty.Ale jakbyli mali to mialam z nimi sto pociech.Nie zapomne gdy ten najstarszy przezywal fascynacje koleja.Godzinami wystawalam z nim na antresoli dworca Centralnego gapiac sie na pociagi.On w kolejarskiej czapce po dziadku.Nawet podszedl do mnie policjant z policji obyczajowej i zapytal co sie stalo,ze ja tak z tym chlopczykiem na peronach.Wszystkie muzea wlasnie ja im pokazalam.Rodzice nie mieliczasu.Jezdzili z nami na wczasy.Teraz kiedy dorosli mysle ,ze tez sie ciesza ,ze ich babcia potrafi jako tako serfowac w necie.Czasem sie tak komunikujemy.Wszyscy sa muzykalni graja na roznych instrumentach a ja pekam z dumy kiedy w necie moge odtworzyc cos co nagrali.Dziadek jako byly wojskowy jest od wdrazania zasad,porzadku itp.spraw.Mysle ,ze obydwoje przez 53 lata naszego malzenstwa potrzebni bylismy naszej corce,synowi i naszym wnukom.Teraz czekamy na pierwszego prawnuczka,choc ja bym wolala aby to byla prawnuczka.No!coz pozyjemy zobaczymy,Pozdrawiam cala redakce My heritage.pl