Archiwaonline – wyszukiwarka aktów metrykalnych

Archiwaonline – wyszukiwarka aktów metrykalnych

Komentarze3

Wyszukiwarka aktów metrykalnych Diecezji Radomskiej www.archiwaonline.pl pozwala przeglądać zasoby archiwum cyfrowego Diecezji w Internecie. W maju br. roku rozpoczęto proces indeksowania aktów metrykalnych online. Zindeksowane rekordy po zaakceptowaniu zostają dołączone do wyszukiwarki aktów metrykalnych.

Foto: archiwaonline.pl


ArchiwaOnline.pl to również wyszukiwarka zasobów Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej, Archiwum Archidiecezjalnego w Gliwicach, Archiwum Diecezji Płockiej, Archiwum Archidiecezjalnego we Wrocławiu, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Centralnego Państwowego Archiwum Historycznego Ukrainy we Lwowie, Litewskiego Państwowego Archiwum Historycznego w Wilnie.

Centralne Państwowe Archiwum Historyczne Ukrainy we Lwowie przechowuje księgi metrykalne Archiwum Archidiecezjalnego obrządku Łacińskiego we Lwowie, księgi metrykalne miejscowości z diecezji przemyskiej obrządku łacińskiego oraz księgi greckokatolickie z parafii Hubicze.

Akta metrykalne parafii rzymskokatolickich Archidiakonatu Białostockiego z lat 1808-1864 przechowywane są w Litewskim Państwowym Archiwum Historycznym w Wilnie. Kilka lat temu zostały zmikrofilmowane, a mikrofilmy dostępne są w Archiwum Państwowym w Białymstoku. Inwentarz tych mikrofilmów został dołączony do wyszukiwarki ArchiwaOnline.pl.

Twórcy projektu wspólnie z Kurią Diecezji Radomskiej zapraszają wszystkich Genealogów do wzięcia udziału w projekcie i rozwijaniu go.

źródło: Archiwaonline.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Ryszard Podgórski


  Maj 28, 2012

  Bardzo dobry pomysł. Ułatwił by życie wielu poszukującym swoich korzeni rodzinnych. Gdyby jeszce dało się on line wchodzić do konkretnych spisów archiwalnych gdzie są zapisy (metryki) przodkow. Naturalnie musiał by być jakiś system kodów udostępnianych za opłatą. Ale to marzenie. Jak się można przyłączyć do pomocy?
  Pozdrawiam

 • Władysław Pękacki


  Styczeń 8, 2013

  Wspaniały pomysł – niecierpliwie czekam kiedy będzie można praktycznie z tego korzystać. Na razie wszelkie próby poszukiwań spełzły na niczym… Chętnie skorzystam z możliwości udostępnienia danych za opłatą. Będę wdzięczny za bieżące informacje. Pozdrawiam.

 • Renata Wojciechowska


  Lipiec 12, 2013

  Będę wdzięczna za podpowiedź gdzie szukać spisów archiwalnych z okresu zaboru pruskiego. Bezskutecznie szukam ksiąg metrykalnych ewangelików ze wsi Grzywna koło Torunia. Chciałabym dotrzeć do aktu zgonu mojego prapradziadka, który był Niemcem i prawdopodobnie w ramach osiedlania kolonizacyjnego trafił na tę wieś. Zmarł ok. 1875 – 80 r. Nie mogę nigdzie znaleźć jakiegokolwiek dokumentu mojej prababki, córki wspomnianego wcześniej krewnego. Niemka, wyszła za mąż za Polaka. Wiem tylko, że ich 1-szy syn urodził się w Niemczech w miejscowości Ueckendorf w Nadrenii-Westfalii. Wiem kiedy z jego aktu zgonu. Natomiast nie uchował się żaden dokument prababki, nie ma nawet aktu zgonu, zginęła bowiem tragicznie jako stara kobieta pod koniec wojny. Nie wiem jak szukać dokumentów dotyczących Niemiec. Proszę o jakąś pomocną informację. Pozdrawiam.