Czy znaczenie imienia jest ważne?

Komentarze1

Czy znacie znaczenie swoich imion? Czym się kierujecie przy wyborze imienia w przypadku swoich dzieci? Czy imię może oddawać charakter osoby? Ostatnio, do mojej rodziny dołączyła Hanna, dokładnie urodziła się wczoraj 8 maja – rodzice dziewczynki zdecydowali się na imię Hanna, które właściwie sama im zasugerowałam między innymi przez znaczenie tego imienia oraz liczbę 8, która towarzyszy temu imieniu. Hanna jest już w drzewie genealogicznym! A wy czym się kierujecie przy wyborze imienia?

Imię towarzyszy człowiekowi od narodzin do śmierci. Pomaga wyróżnić się z tłumu, nie być anonimowym. Co prawda, można w każdym momencie zmienić swoje imię i nazwisko, ale lepiej na początku zastanowić się nad wyborem imienia i nie podejmować pochopnej decyzji, oszczędzając sobie nerwów i zbędnych formalności w związku ze zmianą imienia.

Imion dla dziecka można poszukać wśród najbliższych – rodziny i przodków. Niektórzy z sentymentu do babci czy dziadka nadają imię dziecku niejako na ich cześć, szczególnie tak robiono w przeszłości – teraz jest to rzadszym zjawiskiem.

Foto: Flickr.com

A czy znacie znaczenie swojego imienia? Weźmy pod uwagę wspomniane imię Hanna…

„Hanna to jakby bliźniacza siostra Anny. Oba imiona pochodzą od tego samego hebrajskiego słowa Hannah, znaczącego łaska lub wdzięk, czy też pełna łaskawości (wdzięku). Różnica jednej litery sprawia jednak, że imię to inaczej brzmi i inaczej działa na podświadomość.

Wyrazem tego są różne liczby obu tych imion w numerologii. Hanna ma liczbę osiem, a ósemka to liczba ludzi twardych, ambitnych i zdyscyplinowanych. Zgodne to jest z obserwowanym faktem, że Hanny mają inny charakter niż Anny. O ile więc Anny są miłe, ciepłe, prostoduszne, a często nieco naiwne, o tyle Hanny bywają sztywne, oficjalne i podkreślają swoje znaczenie. Niewątpliwą zaletą kobiet o tym imieniu jest wrodzona odpowiedzialność i troska, z jaką odnoszą się do otoczenia. Na pewno bardziej niż Anny się wszystkim przejmują. Lubią także działać w trudnych warunkach i nie cenią sobie tego, co im łatwo przychodzi. Często też wydaje im się, że znają się na czymś lepiej od innych i usiłują naprawiać czyjeś życie. Ale z drugiej strony, spośród licznych Ann i Hann to właśnie te drugie robią kariery w urzędach i na różnych wysokich stanowiskach, gdzie w cenie jest dyscyplina i umiejętność odpowiedniego wchodzenia w społeczne role. A wszystko to jest zgodne z duchem ósemki.”

Cz znacie znaczenie swoich imion i zgadzacie się z nim w 100%?

źródło:astrologia.interia.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Halina Bulas


    Maj 9, 2012

    Moje imie w czasie okupacji niemieckiej bylo zmienione od Haliny zdrobnienia Halusia na Usi.I tak bylam wolana jako male dziecko.Usi bo Niemcy nie znali imienia Halina.Wszystko co mi bylo dostepne na temat mego imienia przeczytalam i sie zupelnie z tym zgadzam.Jakos tak jest,ze imieczesto sie zgadza z charakterem osoby.Kiedy urodzilam syna chcialam mu dac na imie Janusz.Jednak ani ja nie moglismy tego zalatwic/ja chora w szpitalu a maz na wyjezdzie sluzbowym-oficer WP/Do gminy poszla moja mama.Tam natrafila na urzednika ktory jeszcze nie mogl sie pogodzic z rzeczywistoscia.Krzyczal do niej ,ze on takiego imienia Janusz nie zna.Owszem Jan -Johan to moze byc.Ale Janusz co to za wymysl jakis?Mama chcac sprawe zalatwic zgodzila sie na imie Jan.Coz bylo robic mielismy Jana.Synka wolalismy Januszek.Dopiero jako dorosly moj syn sam sobie zalatwial zmiane imienia na Janusz.Takie to perypetie byly na Slasku.Wszystko to dzialo sie w roku 1959a,wiec juz ladnych kilka lat po wojnie ktora zmienila bieg wydarzen i przynaleznosc narodowa.Nie wszyscy sie z tym chcieli pogodzic.