Dzień Matki – Kocham Cię mamo…

Komentarze0

Dzień Matki to szczególne święto, które powinno trwać przez cały rok. Bo przecież co byśmy zrobili bez naszych ukochanych mam?

W tym dniu warto, aby każdy z nas pokazał swojej Mamie, jak bardzo ją kocha. I nie chodzi tu o puste słowa, czy też o wydawanie ogromnej sumy na prezent. Chodzi o to, aby przypomnieć sobie wspólne chwile i podziękować jej za to, że po prostu jest z nami na dobre i na złe.

Z okazji Dnia Matki, życzymy wszystkich mamom dużo zdrowia, wytrwałości oraz zadowolenia z życia. Mamy nadzieje, że ten jutrzejszy dzień będzie dla Was szczególnie wyjątkowy!

A oto przedstawiamy Wam 3 zwycięskie wpisy dotyczące Waszych mam!

Mariusz Adamowicz

„Jestem dumny ze swojej mamy, gdyż potrafi stawiać opór niesprzyjającym okolicznościom, zawsze znajdzie rozwiązanie z danej sytuacji, uczy się na błędach, jest zaangażowana, by pomóc drugiej osobie, interesuje się zagadnieniami medycznymi, cały czas pogłębia swoją wiedzę na ten temat, a co się z tym wiąże podtrzymuje domowników na zdrowiu (wzmacnia odporność, wie, które leki zastosować), bardzo smacznie gotuje, uważam ją za prawdziwego mistrza w kulinariach :). Ma dobry gust w związku z dekoracją i wyposażeniem wnętrz w domu, dlatego zawsze można znaleźć w niej oparcie, dopasowuje ubrania, służy swoją radą. Podczas rozmowy rozwiewa wszelkie wątpliwości, jest stanowcza, ambitna, cierpliwa, troskliwa i dobroczynna. Dzień Matki jest idealną okazją na podziękowanie jej za całą dobroć, którą codziennie mi przekazuje.”

Piotr Gębala

„Jestem dumny z swojej mamy, gdyż jest wspaniałą Matką przez duże M!!! Zawsze wie co jest dla mnie najlepsze. Kiedy mam do podjęcia trudną decyzję zawsze jest przy mnie i pomaga mi wybrać. Stawia do pionu gdy jestem smutny, zły czy przybity. Zawsze jest przy mnie gdy dzieje się coś złego, gdy potrzebuję pomocy. Wychowała, pokochała. Pomogła przejść przez życie z jak najmniejszą ilością smutnych przeżyć i chwil. Pomagała stawać się lepszym, dobrym człowiekiem. Zawsze radziła przy kupnie nowego ubrania, sprzętu czy zabawki. Nigdy nie opuszczała i nie zostawiała mnie samego , na tzw. PASTWĘ LOSU. Staje za mną obronnym murem. Troszczy się, pomaga zwalczać złe chwile. Taka jest po prostu moja Mama. Jestem dumy że JĄ mam obok siebie, bo bez niej, byłbym innym, chyba gorszym człowiekiem ;(. Kocham Cię, Mamo!!!”

Halina Bulas

„O mojej mamie już pisałam przy okazji Dnia Kobiet. Ale bardzo pragnęłam napisać kilka slow o matce mego męża. Mamy tylko jedno pożółkłe zdjęcie jego matki. Zmarła bardzo młodo, miała zaledwie 46 lat. Miała na imię Barbara. W ciężkich latach wojny i po wojnie musiała sobie radzić z dwojgiem swoich dzieci w zasadzie sama. Jedno z dzieci po ciężkim wypadku cierpiało na nieuleczalną chorobę. Ona i jej mąż ciężko pracowali w fabryce włókienniczej w Bielsku Białej. Kiedy zachorowała mój mąż był uczniem piątej klasy. Było bardzo biednie w ich domu. Kiedy umarła była ostra zima. Mąż mój jako mały 12 letni chłopiec ciągnął sanie z trumna na cmentarz. Bardzo mu brakowało matki. Ojciec nawet zapomniał gdzie pochował swoją żonę. Dopiero mój mąż po wielu wielu latach zrobił już w innym miejscu symboliczny grób swojej matki. Ojciec męża szybko ożenił się drugi raz i miał w krótkim czasie 4 dzieci. Nie pamiętał w ogóle o swoim synu i pierwszej swojej żonie. Mąż mój na pamiątkę swojej mamy dał imię Barbara naszej córce. I o dziwo jest do tej pierwszej Barbary matki męża bardzo podobna. Także historia zatoczyła kolo…”

W jaki sposób upamiętniacie Dzień Matki? Ile pokoleń Matek spędza jej wspólnie w waszych rodzinach? Z przyjemnością wysłuchamy Waszych komentarzy!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony