Przydatna baza danych: kartenmeister.com

Przydatna baza danych: kartenmeister.com

Komentarze3
Aby wyświetlić bazę danych kliknij na obrazek

Kartenmeister.com to największa baza danych na świecie, która zawiera dane z miejscowości, które przed wojną należały do Niemiec, a obecnie należą do Polski. Jeśli szukacie przodków z tych terenów – to na pewno mapa ta to przydatne źródło informacji.  Zawiera ona dane ponad 64220 miejsc oraz ponad 28407 zmian nazw miejscowości. Wszystkie miejsca znajdują się na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej i podzielone są według podziału administracyjnego wschodnich prowincji z wiosny 1918 roku.

Baza danych obejmuje następujące prowincje: Prusy Wschodnie. Prusy Zachodnie, Brandenburgie, Prowincje Poznańską oraz Śląsk. Baza zawiera informacje dotyczące większości miejscowości lub punktów charakterystycznych, takich jak: młyny, mosty, pola bitew, drzewa itp. Dane dotyczące ww. prowincji są kompletne, niemniej jednak, jeśli pojawią się dodatkowe źródła (książki, mapy, informacje pochodzące od czytelników) baza danych będzie uaktualniana.

Po raz pierwszy słyszałam o tej bazie przeszło dwa lata temu, jednakże zdecydowałam się o niej napisać, gdy koleżanka z zespołu poleciła ją niemieckim genealogom. Czy ktoś z Was odkrył jaką tajemnicę rodzinną dzięki wspomnianej stronie?

foto oraz info: kartenmeister.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • ROMAN & ZIRALDO FAMILY TREE Web SiteY


  1 czerwca, 2012

  Jeden z moich pradziadków nazywał się Gotfryd Meie i pochodził z tamtych terenów, chociaż nie wiem czy nie był Bawarczykiem !

 • AK


  2 sierpnia, 2012

  Czy ktoś się orientuje, co się stało z bazą Kartenmeister? Przynajmniej od 1.08.2012 pod jej adresem pojawia się coś innego!

 • Jan


  24 lipca, 2019

  Nie mogę znaleźć ślubu Jan Górny ur. 05.06.1890 a Marianna Plewowska ur 24.02.1991.
  Było to najprawdopodobniej między 1918 a 1923.
  Jan