Biblioteka Europejska – dobre źródło informacji?

Biblioteka Europejska – dobre źródło informacji?

Komentarze

Biblioteka Europejska – The European Library zawiera 9 550 610 obiekty cyfrowe i 103 420 869 opisy bibliograficzne, które użytkownicy mogą swobodnie przeszukiwać i wykorzystywać.

W ostatnim czasie została wprowadzona nowa wersja Biblioteki, a oficjalna promocja jej nowej wersji miała miejsce kilka dni temu podczas międzynarodowej konferencji LIBER w Tartu w Estonii.Biblioteka Europejska została ufundowana w 2005 roku, jako serwis CENL-u  – na Konferencji Europejskich Bibliotek Narodowych. Oferowała ona dostęp do kolekcji bibliotek narodowych z całej Europy zanim jeszcze powstała Europeana (2008). Stworzony w odpowiedzi na potrzeby społeczności badaczy na całym świecie obecnie umożliwia szybki i łatwy dostęp do zbiorów 48 europejskich bibliotek narodowych i wiodących bibliotek akademickich.

Na stronie znajduje się wiele zbiorów m.in katalog zdjęć Irlandzkiej Biblioteki Narodowej. Opisy katalogowe wybranych materiałów z kolekcji zdjęć przechowywanych przez Irlandzką Bibliotekę Narodową. Zdjęcia są głównie historyczne, ale niektóre kolekcje zawierają zdjęcia współczesne. Większość z nich dotyczy Irlandii – począwszy od widoków topograficznych, poprzez wydarzenia polityczne oraz portrety studyjne. Niektórym rekordom towarzyszą cyfrowe obrazy.

Zasoby dostępne przez Bibliotekę Europejską znajdują się pod adresem www.theeuropeanlibrary.org.

źródło: historiaimedia.org

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony