Letnie porady: Dzieci i historia rodziny

Komentarze0

Pogoda letnia w pełni. A czy szukacie sposobów na zabawy dla dzieci tego lata?

Długie wakacje szkolne zapewniają doskonałe możliwości, aby zachęcić młode pokolenie do rozwijania zainteresowań historią rodziny.

Przeszło dwa lata temu podaliśmy Wam 5 wskazówek, jak zainteresować dzieci genealogią.

Oto nasze top siedem letnich wskazówek, zachęcających dzieci do badań nad historię rodziny:

  • Odwiedziny bliskiej rodziny. Zachęćcie dzieci, aby dowiedziały się nieco więcej o ich najbliższych.
  • Weźcie dzieci na spotkanie z dalszymi członkami rodziny, i wyjaśnijcie im w jaki sposób są w Wami spokrewnieni. Zachęcajcie dzieci do zadawania pytań na temat historii rodziny.
  • Zorganizujcie wycieczkę rodzinną miast waszych przodków. Spacer po okolicy to doskonała forma edukacji. Pokażcie im, gdzie Wasi krewni mieszkali, do jakich chodzili szkół itp.
  • Odwiedźcie muzea historyczne. Wyjaśnijcie, dlaczego historia jest tak ważna, i starajcie się powiązać prywatne daty do określonych okresów, np. gdy Wasza rodzina wyemigrowała do nowego kraju i dlaczego.
  • Przejrzyjcie z dziećmi stare zdjęcia rodzinne. Pokażcie związki między ludźmi i miejscami, gdzie zdjęcia zostały wykonane. Czy wyglądają oni jak jeden z członków rodziny? Połączcie fakty, aby nawiązać związek.
  • Przedstawcie młodszym pokoleniom genealogię online. Rozpocznijcie wyzwanie poszukiwania przodków za pomocą dostępnych zasobów.
  • Uczcie swoje dzieci poprzez inspirowane historie innych – tutaj możecie znaleźć wywiad i historię rodziny, zaledwie 16 letniego Alana Jakmana, młodego genealoga, którzy prowadzi swoje badania od kilku lat prowadząc równocześnie genealogicznego Bloga.

Powiększcie dane doświadczeniem, aby było bardziej skuteczne poprzez tworzenie wyzwań dla tych sugestii i nagradzajcie je po osiągnięciu kamieni milowych w swoich badaniach rodzinnych, takich jak odkrywanie nowego krewnego lub fakt, o kimś kogo znacie.

Lato to doskonały czas na spotkania rodzinne. Być może możecie zorganizować jedno przed rozpoczęciem szkoły, więc dzieci będą mogły pochwalić się tym czego się nauczyły. Dzieci uczą się na podstawie przykładów, więc „złapią” Twoją pasję i entuzjazm, i miejmy nadzieję także  zaangażowanie.

Czy macie więcej porad z którymi chcielibyście się z nami podzielić? Jak inspirujecie własne dzieci, aby dowiedziały się więcej o przeszłości ich przodków? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć porad od Was. Podzielcie się wskazówkami i pomysłami w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony