Rodzina: 80. urodziny dla LEGO!

Komentarze

Gdy sławne osoby – z interesującą historią rodziny – obchodzą urodziny, staramy się je Wam przedstawiać na Blogu i Facebooku.

Dzisiejszy blog nie jest na temat osoby, natomiast jest na temat produktu, który wszyscy znają i kochają, a mianowicie LEGO!

W miniony weekend obchodziliśmy 80. urodziny słynnej rodzinnej zabawki, używanej z pokolenia na pokolenie.

Bardzo rodzinna firma jaką jest LEGO została założona przez Ole Kirka Christiansena w 1932 roku. W początkowych latach istnienia firma zajmowała się między innymi produkcją drewnianych zabawek, następnie zabawki stały się jedynym profilem jej działalności. Ole zbudował firmę gołymi rękami wraz z synem Godtfredem, który stał się drugim właścicielem firmy i projektantem cegiełek składanych razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadającym im gniazd, pozwalających na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Firma jest obecnie prowadzona przez Kjelda, syna Godtfreda.

Ole utworzył nazwę LEGO w 1934 r. Jest to skrót utworzony z duńskiego zwrotu „Leg godt” (‚baw się dobrze’). Przypadkowo, LEGO oznacza również , ‚złożyć w całość’ po łacinie – co naprawdę oddaje jego użyteczność.

Aby uczcić swoje 80. urodziny, firma LEGO stworzyło film animowany, aby podzielić się swoją historią rodziny jaka kryje się właśnie za wszystkim nam znanymi klockami LEGO.

Pamiętam, jak około 20 lat temu otrzymałam swoje pierwsze klocki LEGO i jaką radość sprawiało mi ich układanie wraz z młodszym rodzeństwem!

Czy pamiętacie zabawę klockami LEGO? Z przyjemnością wysłuchamy waszych historii.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony