Wakacje tylko z rodziną? – gdzie spędziliście lub zamierzacie spędzić tegoroczne?

Komentarze
Rodzinne wakacje - 1970 r., fot. http://randomhandprints.blogspot.com

Skąpane w słońcu plaże, malownicze widoki, góry a nawet urlop u dziadków na wsi dostarczą każdej rodzinie mnóstwo wrażeń, szczególnie rodziną z dziećmi. Wakacje w pełni, a może i co dla niektórych już końcówka?

Wszystko zależy od tego gdzie, jak i z kim chcemy spędzić wakacje jak i oczywiście budżet jaki możemy na nie przeznaczyć. Jako dziecko często spędzałam wakacje z rodzeństwem u dziadków po stronie taty na wsi – zabawy z innymi dziećmi, czas spędzony z dziadkami zawsze sprawiał mi ogromną radość. Dzisiaj moi dziadkowie po stronie taty mają już ukończone 78 lat (mam nadzieje, że dożyją minimum 100 :-)! i nadal chętnie ich odwiedzam wspominając przeszłość. Tato zawsze powtarzał: „Odwiedzajcie dziadków i rodziców dopóki jeszcze żyją” – tak szybko może ich nam zabraknąć. I jak zawsze miał rację. Tutaj nasuwa mi się też cytat: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – te słowa księdza Jana Twardowskiego są bardzo cenną wskazówką, która powinna stać się mottem życiowym dla każdego z nas. Jak dla mnie i większości Polskich rodzin – rodzina jest najważniejsza – bez niej nie moglibyśmy być tak na prawdę szczęśliwi.

Jak sami widzicie, aby miło spędzić wakacje wystarcza nam rodzina – nie potrzeba nie wiadomo jak dalekich i odległych miejsc – podróże i te dalekie i te bliskie zawsze będą przyjemne jeśli możemy je spędzić z ludźmi, których kochamy i w których towarzystwie czujemy się jak przysłowiowe „ryby w wodzie”.

A jak wy spędziliście lub zamierzacie spędzić tegoroczne wakacje? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie jak i podzielenia się z nami historiami rodzinnymi z wakacji, które już też się kiedyś tam odbyły. A może chcecie się z nami podzielić historiami na temat wakacji spędzonych w dzieciństwie? Z przyjemnością wysłuchamy wszystkich waszych historii!


Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony